Kumaş Baskı Kumaş Alanlar

. Bitmiş bir kumaş süslemek için renkli desen ve tasarımlar uygulamak denir ‘Baskı’ . Uygun bir baskılı kumaş, renk, yıkama ve sürtünme etkilenen olmayabilir, .HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizböylece lif yapıştırılmıştır. Bir kumaş boyalı veya baskılı olsun tasarım inceleyerek bilinebilir. Bir baskılı kumaş üzerinde, bir tasarımın keskin hatları dış tarafında tanımlanır. Tasarımı, genellikle kumaş arkasına nüfuz etmez. Ancak tasarım şeffaf ince kumaşların arka tarafında ortaya çıkabilir.

Bu kumaşlar ipliği boyalı çözgü ve dolgu kullanılan dokuma tasarımları ile karıştırılabilir. Tasarım böyle bir kumaş üzerindeyse, iplik renk eşit dağıtılmamış olduğu bazı alanlarda gösterecektir. baskı için kullanılan boyalar HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizçoğunlukla KDV, reaktif, naftol ve iyi haslık özelliklerine sahip renkler dağıtmak içerir. Gerçekten boyalar değildir pigmentler, aynı zamanda baskı için yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu renkler, yıkama ya da kuru temizleme karşı çok dayanıklı olan reçineler ile lif sabitlenir. Pigmentler en hızlı bilinen renkleri arasındadır ve orta tonları ışık için geçerlidir.

Koyu renkler uygulamak için kullanılan, onlar güveç olabilir veya kapalı ovmak. Geliştirilmiş reçineler, daha iyi bir pigment veya daha fazla etkin maddeler anticrock Bu sorunu çözmek için kullanılabilir olması gerekir. Ucuz baskılar tartar kusturucu ve tannik asit ile karışık temel renk yapılmış ama günümüz piyasasında kabul edilebilir değildir. pamuk baskı KDV ve reaktif boyalar için genellikle kullanılır. İpek genellikle asit renkleri ile yazdırılır. Yün asit veya krom boyalar ile yazdırılır ama baskı önce renk için daha açık hale getirmek için klor ile tedavi edilir. Sentetik elyaf genellikle dağıtmak ve katyonik boyalarla yazdırılır. Baskı yöntemleri üç farklı yaklaşım ve teknikleri bir kumaş üzerine baskı renk yaygındır: Doğrudan, Deşarj ve Resist Doğrudan Baskı Bu kumaş üzerine renkli bir desen uygulamak için en yaygın yaklaşımdır. Bu, beyaz ya da renkli bir kumaş üzerinde yapılabilir. Renkli kumaş üzerinde yapılırsa, üst baskı olarak bilinir. Istenen bir desen, bir macun formunda kumaş üzerindeki boya basma tarafından üretilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın