Kumaşlarda renklerin korunması

Kumaşlarda renklerin korunması

Çok beğenerek alınan ve ciddi miktarda bir fiyat ödenen kumaş kullanılarak üretilen çeşitli ürünlerin renklerinin solması gayet can sıkıcı bir durumdur.fabric Ancak çoğu zaman bu durumun önüne geçilemez. Bazen tekstil ürününün kaliteden yoksun olması bazen de kullanım ya da yıkamada yapılan hatalar canlı ve parlak renklerin solmasına, dağılmasına hatta kaybolmasına dahi neden olabiliyor. Bunun gibi nahoş durumlara mahal vermemek için seçtiğiniz tekstil ürünlerinin kalitesini mutlaka gözden geçirmeli ve yıkama talimatlarına da harfiyen uymalısınız.

Renklerin solması veya dağılması gibi durumlar en sık nevresim takımlarında yaşanıyor. Canlı renkleri ve modern desenleri nedeniyle satın alınan bir takım ilk yıkamadan çamaşır makinesinden bambaşka bir görünüme bürünmüş bir şekilde çıkıyor. ==HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizRenklerin eski canlılığından eser kalmamakla birlikte desenler de hatlarını kaybetmiş oluyor. Bunu engellemek için nevresim takımlarınızı yüksek ısıya sahip bir su ile yıkamamanız gerekiyor. Yatak odası tekstili için en uygun su ısısı 30 derecedir. Bu ısının üzerine çıkmanız halinde en kaliteli firmaların ürünlerini satın almış olsanız dahi zamanla renklerin kaybolmasının önüne geçemezsiniz. Çünkü kumaş türleri yüksek ısıya dayanıklı değildir.

Aslında bu kural hemen her kumaş çeşidi için geçerli. Şayet çamaşır yıkarken sürekli makinenizi yüksek ısılı programlara ayarlıyor iseniz sadece nevresim takımlarınız değil tüm tekstil ürünlerinin solmasına, yıpranmasına ve hatta deforme olmasına da sebebiyet veriyorsunuz demektir.

1 yorum

  1. Baskı transfer bir kağıda tasarım buharlaşma tarafından bir kumaş aktarılır. Bu-Kuru Isı Transfer Baskı ve Islak Isı Transfer Baskı için iki ana süreçler vardır. Konvansiyonel Isı Transfer Baskı olarak, bir elektrikle ısıtılan silindir o presler bir ısıya dayanıklı battaniye üzerine yerleştirilen bir basılı kağıt karşı bir kumaş kullanılır. Kızılötesi Isı Vakum Transfer Baskı, transfer kağıt ve kumaş i ısıtıcılar ve bir kalkan ile aşırı sıcaktan korunan bir delikli silindir arasında geçer. Islak Isı Transfer Baskı kağıttan kumaş. Için boya desen buharlaşma için ıslak bir atmosferde ısı kullanır

Bir yanıt bırakın