Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı.

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı. Dijital kumaş baskı uygulamaları ton ile nispeten yeni bir teknolojidir. Ben sadece dijital baskılı kumaş benim ilk satırı bu yılın başlarında tamamlanmış ve ben teknoloji, tasarım süreci ve olanakları hakkında biraz paylaşmak istiyorum.kumaş baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı. En piyasada mevcut kumaş alanlar döner ekran yazdırılır; Her baskı çalıştırmak genellikle birkaç bin metre olduğunu. yüksek minimum ayrı bir ekran gerektiren bir tasarım, her renk, ekranlar bir dizi benzersiz hazırlamak için gerekli maliyet ve zaman nedeniyle. dijital baskı ana avantajı hazırlamak için hiçbir ekranlar vardır, çünkü her tasarım (hatta daha az 1 yarda) çok küçük çalışır yapmak yeteneğidir.

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı. Dijital Baskıda kullanılan mürekkep püskürtmeli baskı teknolojisi ilk 1968 yılında patentini aldı 1990’larda, mürekkep püskürtmeli yazıcılar kağıt baskı uygulamaları için yaygın olarak kullanılabilir hale geldi – hatta şu anda masanızda bir tane var olabilir! teknoloji geliştirmeye devam etti ve yüzeylerde çeşitli işleyebilir uzman geniş formatlı yazıcılar artık var – kağıttan şeyi vinil tuvale, ve tabii ki, ucuz kumaş.

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı. Dijital baskı kullanılan mürekkeplerin elyaf (pamuk, ipek, polyester, naylon, vs.) her bir tipi için özel olarak formüle edilmiştir. Baskı işlemi sırasında kumaş ruloları kullanarak yazıcıya beslenir ve mürekkep küçük damlacıklar bin biçiminde yüzeyine uygulanır. Kumaş fiyatı  daha sonra mürekkep (bazı Mürekkepler aynı zamanda, yıkama ve kurutma yapılır) tedavisi için ısı ve / veya su buharı kullanılarak tamamlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın