Kumaş

Streç kot en biri olan kot popüler türlerinden. Ama streç kot pantolon ve daha standart denim kot arasındaki farkı 4biliyor musunuz? Kot size iyi bakmak streç ve tasarımcılar ilk etapta bunları yaparken neden başladınız? Senin kot neyse, onları ne kadar streç olmalıdır? Ve  anlaşma nedir? Ben bu hiç streç kot hakkında bilmeniz gereken her şeyi rehberlik-go, böylece bulabilirsiniz mükemmel çifti tüm bu sorulara cevaplar topladım.

Stretch Jeans Nelerdir?

Streç kot kumaşı şaşırtıcı değil – – ​​streç denim kumaştan imal edilmiştir kot tarzı vardır. Ayrıca Spandex veya Lycra olarak bilinen – – kumaşın içine streç denim elastan küçük bir miktar, bir esnek, sentetik elyaf içeren (bazen bir pamuk / polyester karışımı veya) denim pamuk nispeten yeni bir türüdür. Streç kot tipik olarak yaklaşık bir ila üç oranında elastan içerir. (Ne kadar streç öğrenmek için, aşağıdaki okumaya devam edin kot mükemmel çifti 2olmalıdır).

Kumaş malzemeden yapılmış kot düzenli kot gibi görünebilir, ancak daha fazla esneklik sağlamak ve kullanıcının vücut hareketleri ile “vermek” olacak. Streç kot genellikle de kumaşta herhangi bir streç olmadan yapılan kot daha fazla form uydurma.

Spandex ve Lycra Arasındaki Fark Nedir?

Hızlı cevap – onlar temelde aynıdır. Lycra ve Spandex elastan benzer formlar, olağanüstü esneklik, güç ve dayanıklılık için önemli olan bir sentetik elastik streç malzeme için farklı marka isimleri vardır. Spandex 1959 yılında malzeme icat Amerikan kimya şirketi  tarafından bir ticari adıdır.

2Karbon fiber, alternatif olarak grafit fiber, karbon grafit veya CF, çapı yaklaşık 510 mikron liflerden oluşan ve karbon atomları çoğunlukla oluşan bir malzemedir.
Karbon atomu, fiberin uzun eksenine daha fazla ya da daha az uyumlu paralel olan kristalleri içinde birbirine yapıştırılır. Kristal uyum lif yüksek mukavemetli-hacim oranı (büyüklüğü için güçlü hale) verir. Binlerce karbon elyaf kendi başına kullanılabilir ya da bir kumaş içinde dokunacak olan, hangi bir çekme oluşturmak için birlikte paketlenmiştir.

Likralı Gabardin. Karbon fiber ısıtma suni ipek veya uygun sıcaklıklara poliakrilonitril elyaf veya petrol artıkları tarafından yapılan bir yüksek gerilimli fiber veya bıyık olduğunu. Elyaf çapı 7 ile 8 mikron ve% 90 kömürleşmiş daha vardır olabilir.

Bu lifler en cam elyaf sonra kullanılan polimer kompozitler için en ağır ve en güçlü takviye liflerdir. Grafit şeklinde saf karbon yapılmış, düşük yoğunluklu ve boyuna bir termal genleşme katsayısına sahip olduğu olumsuz.

jarseTurlu Viskon Kumaş. Karbon lifleri çok pahalıdır ve metaller ile temas galvanik korozyona verebilir. Genellikle yüksek mukavemet ve sertlik gereklidir epoksi, yani yarış arabaları, otomotiv ve uzay uygulamaları, spor ekipmanları ile birlikte kullanılır.

Fiberin yönlendirilmesi ile ilgili olarak, karbon fiber kompozit her yönde belirli bir yönde güçlü ya da eşit derecede güçlü olabilir. Küçük bir parça birçok ton etkisi dayanacak ve hala minimal deforme olabilir.Fiberin karmaşık iç içe geçmiş yapısı onu çok zor kırmak için yapar.

1 yorum

  1. Baskı Tasarımlar püskürtme yoluyla kontrollü bir şekilde renk püskürtme ile kumaş akımına verilir. Dijital baskı boyasının mikro-boyutlu damlacıklar baskı formu olarak bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kafası ile kumaş üzerine yerleştirilir. Baskı sistemi yazılımı Tekstil digital görüntü dosyası tarafından sağlanan verileri yorumlar. Dijital görüntü dosyası görüntü kalitesi ve renk kontrolü elde edilebilir böylece damlacık çıkış kontrol etmek için veri var. Bu tekstil baskı en son gelişmedir ve çok hızlı büyüyor. Dijital Tekstil Baskı

Bir yanıt bırakın