Kumaş Özelliği

Kumaş nedir?

Kelime ” tekstil “Latince” texere “, gelen” örmeye. ” Başlangıçta yapılan bir kumaş anlamına dokunmuş elyaftan. Bugün, kelime “tekstil” keçe, dokuma, tarafından üretilen kumaşların içeren örme ve düğümlenmesi lifleri. Aynı zamanda, diğer üretilebilir insan yapımı kumaşlar anlamına gelir yöntem.4Denim KNITTING structure

Nasıl Kumaş Yapımı nedir?

Çoğu kumaş elyaftan imal edilir. Lifler sadece çeşitli malzemelerin uzun ince ipliklerini vardır. Bazı lifler doğal. Onlar pamuk veya keten, ipek kozası solucan, yaprakları gibi bitkiler gelen koyun ya da deve gibi ananas bitkiler, ya da hayvanlardan. Doğal lifler kullanılmadan önce kumaş yapmak için, bunlar toplanır ve temizlenmelidir. Diğer lifler üretilmiştir. Bu naylon, polyester ve suni ipek ve diğer markası elyaflar dahildir.

Denim kumaş (kot) nedir

Denim sadece bir pamuklu kumaş daha fazladır; o kalplerinde güçlü görüşler ilham tarihçiler, tasarımcılar, gençler, film yıldızları, gazetecilere ve yazarlara. Faiz 3HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43sınırındaki tutku özellikle üzerinde tartışmada, bugün tekstil ve kostüm tarihçiler arasında bulunabilir denim gerçek kökeni. 1969 yılında Amerikan kumaşlar dergisi için bir yazar “Denim olduğunu beyan dünyanın en eski kumaş biri, henüz ebedi genç kalır. ”

Denim ilk Fransa’da Nimes denilen bir yerde 16. yüzyılda yapılmıştır. Adı ‘denim’ Fransız kelimeleri ‘serge de (Nimes kumaş) geliyor. 1940’larda etrafında denim , ıslak hava dişli ve spor giyim gibi farklı giyim formlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Bu kot, özellikle Amerikan olan, moda olmaya başladı 1970’lere kadar değildi gençlik. Bu Levi ve diğer denim ürünleri hakkında bazı çekişme olduğunu ilginçtir pamuk olmak, bazı ‘kenevir’ erken denim görüntüleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın