Moda Olarak Denim : Jeans

Moda olarak Denim : –Jeans

Denim, kot şeklinde, kovboy ve yoksul insanlar için ucuz bir bez olmaktan gitti insanların her türlü tarafından giyilen kumaş popüler bir türü olan. Trendy olunca da oldu büyük iş.kot kumaş 1

Denim dayanıklılığı örgüye, bir dimi örgü denilen kaynaklanmaktadır. Kabartılmış büyük aşınma var örgüleri o ayrı tatili öncesinde sürtünme bir sürü edecek kumaş anlamına direnci. Böyle büyük dayanıklılık nedeni iplikler birbirine dokunur yoludur: ipliklerden bir set yüzen bir diyagonal dokulu kumaş yüzeyini oluşturmak için düzenli aralıklarla ipliklerin başka 2-4 kümesi üzerinde. Bu aşınma bu iplik “yüzer” dir. Kayan iplikler aşınmış zaman, orada hala daha iplikler altında bir arada kumaşı tutmak için.

Belirgin özellikleri:

Dimi hattı yukarı doğru takip edebilirsiniz: diyagonal yüzey dokusu karakterini  sola (sol dimi) diyagonal yönü yukarı doğru (sağ dimi) ya. Hepsi bir kot kumaş olarak işlev görür, ancak diyagonal çizgi genişliği ve açısı değişecektir: üzerinde süzülüyor fazla iplikler ve sığ diyagonal yönde, daha belirgin diyagonal çizgiler. az üzerinde süzülüyor iplikler ve dik çapraz yön, daha az fark diyagonal çizgiler.

Yüzey yüzen iplikleri: İndigo (koyu lacivert) çözgü iplikleri ve hafif renk atkı ipliklerini  her zaman indigo ve diyagonal doku göstermek ve aşınmış zaman açık renk iplikler ortaya altında. Denim tek renk asla. Böyle bir kumaş “matkap” veya “denir boğa denim.”2HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43

Pamuk lifi en sık denim üretmek için kullanılır: Ancak, kenevir lifi daha uygundur nedeniyle onun daha fazla güç, daha hafif ağırlık, daha iyi su emme ve hızlı denim kumaşa kurutma süresi. Kenevir lifi ile üretilen denim üretiminde hem de daha az su ve enerji kullanır ve bakım. Orada kenevir yeni pamuklaştır- yöntemleri artık, bu yüzden kenevir lifi hissediyorum neredeyse pamuk ayırt edilemez.

Tüm denim kumaşlar bir reçine ile tedavi edilir tekstil fabrikası ayrılmadan önce çok sert kumaş yapar Bu reçine, sonunda yıkayın olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın