Kumaş Üretimi

Kumaş Üretimi

Doğal bitkisel kaynaklardan türetilenler, hayvanlardan olan ve insan yapımı olanlardır: kumaş oluşturan ham malzemeler üç ayrı kategoriye ayrılabilir.takim elbise  ....HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Kumaş nasıl oluştuğunu anlamak için, öncelikle bu malzemeler hasat ya da oluşturulan öğrenmek gerekir ve onlar kumaş üretimi onların yolculuğa gönderilmek üzere hazır olduğunuzda önce ne yapılmalıdır.

Pamuk – Bu malzeme bir kumaş üretimi pamuk bitkisinden gelir ve makine ile hasat edilir, daha sonra pamuklu bir işleme tesisine gönderilir. İşte, bu açık uzakta tohumları çıkarın bir dizi silindir, herhangi bir enkaz veya yabancı maddeler aracılığıyla çalıştırmak ve balyalar halinde malzemeyi ayrı oluyor.

Keten – Keten bitki keten yapmak için kullanılır. Bitkiler elle yerden çekti, tohum kaldırmak için basık ve kumaş üretimi hazırlık lifleri ayırmak aracılığıyla taranmış.

İpek – Bu materyal yumuşar ve daha sonra tek bir iş parçacığı olarak kaldırılır ipek filamanın ince bir tabaka ile kaplı olduğu ipekböceği, bir koza hasat yapılır. Üretimin bir sonraki aşamaya taşındı önce tek konuları ile çalışmak çok ince olduğu gibi bu konu, birkaç diğerleri ile birlikte bükülmüş olacaktır.dokuma kumaş ......HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Yün – Bir ceket yun den edilir ve elde edilen yapağı yıkanır ve karde ya da kumaş haline çevirmek için daha kolay olacak bir şekil içine yeniden düzenlemek. Bu, elle veya makine ile yapılır ve elyafın bir kare mat elde edilebilir.

Rayon – 19. yüzyılın sonlarında icat, bu malzeme ipek popüler bir alternatif. Bu, bir iplik memeciği denilen bir makine aracılığıyla selüloz zorlayarak yaptı. Bu makine, bir duş benzer, ve bu sıvı bir katı filaman için selüloz oluşturur. Selüloz kendisi bitkiler [: kaynak türetilmiş basit bir şeker polimer.

Naylon – Naylon kumaş üretimi gerçekten ilk insan yapımı elyaf çağrılabilir. Bu sahte ipek isimli aynı şekilde üretilen ederken, naylon üretim sığmak maddeler bitkisel kaynaklardan elde edilmez. Naylon, su ve hava-ürünleri, kömür ve petrolden elde edilir.

kumaş üretimi aşamaları,tekstil kumaş,kumaş imalatı,ucuz kumaş,parça kumaş,kumaş fiyat,dokuma kumaş,toptan kumaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın