Kumaşlarda elektriklenme nasıl önlenir

Statik elektrik çıkması için ana nedeni – birbirlerine karşı bu sürtünme malzemeleri. Bu nedenle, bir elektrik yükü olmayan iletken yüzey birikir. Pozitif, diğeri – – Negatif bir yüzey 1üzerinde. Onlar birbirlerine çekti, ve kıvılcım olabilir. Hatta dolap çoğunlukla statik elektrik önlemek için, doğal kumaşlardan yapılmış giyim oluşur, her zaman mümkün değilse.

Ana araç statik elektriği mücadele – antistatik. Doku yükü bölmeden çıkarmak Bu bileşim. Şeyler tarafından işlenen Eğer etek tayt yapışmaz ve eşinizin sizi dokunmadan gelen elektrik çarpmasına almazsınız emin olabilirsiniz.

Antistatik maddeler spreyler şeklinde mevcuttur, bu kullanmak için en uygundur. Genellikle mağazalarında bir antistatik ajan ilavesi ile klima-yumuşatıcı kurutma bulabilirsiniz.

Giysi üzerinde püskürtülür Means, iki tipe ayrılabilir. Bunlardan biri, etil alkol ihtiva eder. Bu tür bir anti-statik madde yüzeyinden buharlaşan giysi oldukça hızlı bir şekilde, fakat daha sonra bu koku dayanıklıdır. Tedavi şeyi giymek gitmeden önce sadece iyi havalandırılmış alanlarda ve en az 12 saat içinde benzer bir araç uygulayın.

2Diyet takviyeleri – fayda veya zarar?

Ne dengeli beslenme, bir multivitamin ve tüm yararlı neden, bugün kendi sağlığı hatta biraz ilgilenen herkes söyleyebilir.

Devamını oku

Diğer antistatik ajanlar su bazında yapılan ve pratik güvenli kabul edilir. Ancak, hiçbir ev kimyasalları kesinlikle zararsız olamayacağı kabul edilmektedir. Antistatik alkol bazlı olmasına rağmen, sadece yüzey aktif madde mevcudiyetinde, içindeki, su esaslı püskürtme uzun bir giysi ve cildi tahriş edebilir. Sırasında kullanırsanız alerji , onu terk etmek g2erekir. Su ya da yumuşatıcı kurutma makinesi çözmek için macun ödeme dikkat değiştirmek için. Bu antistatik ajanlar hatta çocuk giysileri için, bugün üretilen ve alerjik reaksiyon riski sıfıra indirgenir.

Hızlı bir şekilde giysinin iç koymak için antistatik ihtiyaç sapın dış gerekli değildir. Ayrıca, bol bol kumaş dökün yok. Yüzeyden 20 cm’lik bir mesafeden uygulanan Sprey tedavi edilecek. Bu, aynı zamanda antistatik tayt kapsayacak şekilde, örneğin, imkansız bir etek bu ters etkisi olabilir -.

Statik elektrik karşı çok iyi koruma kremi cilt için. Acil durumlar doğrudan  ve etek yükselterek kurtulmak için elektrikli çorap veya tayt yüzeyinde yağlı olmayan krem veya losyon neden olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın