Kumaşta Dijital Yöntemler

KUMAŞTA DİJİTAL YÖNTEMLER

Gelişen teknoloji tekstil sektöründe de harikalar yaratmaya devam ediyor. Bunun en güzel örneklerinden biri son model tasarımlar oluyor. unnnnamedÇeşitli dijital yöntemler kullanılarak yapılan baskı teknikleri, ortaya şahane kumaş çeşitleri ve desenleri çıkarıyor. Hemen her alanda kullanılabilen bu ürünler hayatımızı kolaylaştırabildiği gibi evlerde de karnaval havası estiriyor. Renklerin en güzel ve en canlı tonları baskı teknikleri sayesinde gökkuşağını andıran desenler ortaya çıkarabiliyor. Ayrıca bu teknik yardımıyla kendi çektiğiniz fotoğrafları dilediğiniz tekstil malzemesinin üzerine baskı yaptırabiliyorsunuz. Böylece kendi tasarımınızı kendini yaratıyor ve orijinal ürünler elde etme şansını yakalıyorsunuz.

Fotoğrafları veya özel olarak oluşturulan desenleri yüksek çözünürlükte çeşitli kumaş türleri üzerine baskı tekniğiyle kopyalayan cihazlar, en çok tasarıcıların yünü güldürüyor. Yeni modeller üretmekte bazı dönemlerde zorlanan tasarımcılar, geliştirilen son teknikler sayesinde yaratıcılık sınırlarını sonuna kadar kullanma olanağını da elde etmiş oluyor. Bu teknik ile üretilen perdeler, masa örtüleri, nevresimler, stor ve kaplamalar, evlerin hemen her yerinde güvenle kullanılabildiği gibi renklerini de uzun süre solmadan koruyabiliyor. Yıkamaya ve deterjan gibi kimyasal maddelere karşı da üst düzey bir dayanıklılık örneği sergileyen ürünler arasında kişiye özel tasarım amacıyla oluşturulan modeller dikkat çekiyor. Seçtiğiniz bir kumaş türü üzerine yanınızda götürdüğünüz bir resmi kolaylıkla baskı yaptırabiliyorsunuz. Bu teknik ile birlikte anılar sadece albümlerde yer almıyor. Büyük dekoratif panolarda da dijital baskı tekniği ile oluşturulmuş fotoğraflar görebilirsiniz. Genellikle iş dünyasında reklam panoları hazırlamak amacıyla kullanılan bu teknik, sonunda evlere de ulaşmış durumda.unnnnnamed  En kaliteli tekstil malzemelerini seçmeniz halinde baskı yaptırdığınız ürünün ömrü de bir hayli uzun olacaktır. Bu nedenle seçeceğiniz zemini bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var. Aslında dijital baskı yöntemiyle oluşturulan ürünler hayatımızda uzun zamandır mevcut. Ancak bu yöntemin kullanıldığı özel siparişlerde maliyet epey artabiliyordu. Şimdilerde ise düşük bir ücret karşılığında sipariş verebiliyor ve son derece kaliteli bir baskı tekniğinden istifade edebiliyorsunuz.

Siz de daha özgün evler yaratmak istiyorsanız avuç dolusu para harcamak yerine kumaş zemine sahip malzemeler üzerine dijital baskı yaptırabilir ve tamamıyla orijinal eşya ve ürünler elde edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın