Likralı Süprem

Likralı Süprem

 Likralı kumaş mükemmel esneme özelliğine sahip bir elyaf türüdür.Üretime geçildikten sonra tekstil sektöründe bir devrim yaratmıştır.likralı süprem HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Kullanım alanları bakımından bu kadar rahat ve çeşitli ürünlerin üretilebileceği o güne kadar bilinmemekle beraber bugun ki bir çok kıyafetin temelini oluşturmaktadır. Likra üretimi ile beraber iç çamaşırından abiyeye t shrtlerden eteklere pantolondan spor ve özel giyime kadar bir çok ürün gamında inanılmaz çeşitlilik ve rahatlık sağlanmış sağlık bakımındanda tekstil sektörünü ileriye taşımıştır. Bugün kulllandığımız kıyafetlerin nerede ise tamamı likra bazlıdır.Likra olmasa bu denli çeşitlilik ve rahatlığı sağlamak bir hayalden ibaret olabilirdi.

Süprem kumaş ise jakarlı baskı tekniği ile farklı baskılar elde edilebilirken RL örgü tekniği ile örülürler. Enine yönde çizği farklılıklarıyla farklı desenlerde üretilebilirler. Ön ve arka yüzleri birbirinden farklı modellerde olabilir düz ters örgü yönlerinin farklılığı ile değişik modellerde üretilmesi en büyük avantajlarından birisidir.Ribanaya göre daha geniş enlerde üretilebilirler.süprem esnekliği azdır fakat likralı olaraak üretildiklerinde süprem süprem kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizözelliklerinin yanında likranın özelliğininde bir avantaj sağlaması kompozit malzemelerin en büyük özelliği olan farklı avantajlari birleştirme şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Süprem kumaş buruşma eğilimi az olan bir türdür ütü gerektirmesi bakımından avantajlıdır fakat fazla esnetilirse deforme olabilirler bu dezavantajda likralı olması ile engellenmiştir çünkü likra daha kolay esneyebilen bir maddedir. Fakat süprem kumaşın en ve boy esneme özellikleri neredeyse aynıdır. Bu özellikleri ile likralı süprem mükemmel bir malzemedir çünkü süpremin dezavantajlarını likra ile baskılayınca ortaya kullanım rahatlığı bakımından müthiş bir kompozit malzeme çıkar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın