Medine İpeği Alınır.

İpek

İpek – bitkisel veya hayvansal kökenli için geçerli değildir doğal bir kumaş. Bu İpekböceği larvalarının koza elde edilir. Ama ipek bezler suni ve sentetik 02çeşitleri de vardır. Hepsi eşsiz bir parlaklık, yumuşaklık ve dayanıklılık özelliği.

İpek Tarihi

İlk ipek ipliklerini kökeni hakkında birçok ilginç hikayeler ve efsaneler vardır. Antik çağda ipek üretimi destekleyen gerçekler, yaklaşık 5000 yıl önce üretim döneminin başlangıcına uzanır. Bu da İpekböceği kozası parçaları bulundu Çin, bazı bölgelerde arkeolojik kazılar ile kanıtlanır. Onlar da Yin Karakter “ipek” işaretleri “dut ağacı”, ikinci binyıl kadar uzanır hayvan kemikleri ve kaplumbağa kabuğu üzerine “ipek kumaş” bulundu Ve ipek kumaş parçaları ilk Çin’in güneyindeki mezarları bulundu.

Bu nedenle, ipek Çin’in doğduğu kabul edilir. Çok zaman Çin ipek üretim teknolojisi sırlarını ve cezası ölüm sırları ifşa etti. Zaten ikinci yüzyılda M.Ö. aktif “İpek Yolu” olarak adlandırılan dış ticaret, gelişir. Çin Orta Asya ülkelerine mal yüklü karavan gönderdi. Aynı zamanda ipek üretiminin sırrı Kore ve sonra Japonya’ya ve dördüncü yüzyılda geldi egzotik kumaş üreticisi Hindistan’da meşgul.

İpek popülariteye rağmen, Avrupa’ya üretiminin sırrı sadece 550 yıla ulaştı. Aktif üretim ve ticaret 13. yüzyılda İtalya’da gerçekleştirildi. Ve 17. yüzyılda Avrupa’da ipek önde gelen üreticilerinden biridir Fransa oldu.

Şu anda birçok ülkede ipek üretiminde yer alan: Hindistan, Japonya, Kore, Tayland, Özbekistan, Brezilya ve diğerleri. Ama en büyük tedarikçisi toplam dünya üretiminin yaklaşık% 50’sini Çin, kalır.

Özellikler üretimi

İpekçilik çok hassas ve hassas üretim. Birkaç önemli adımlardan oluşur:

İpekböceği koza alınıyor. kadın ipek güve yaklaşık 500 yumurta bırakır. Yumurta sadece sağlıklı bırakarak, sıralanır ve test edilir. 7 gün içinde dut yaprakları ile beslenen küçük 01ipekböceklerinin, elle seçilmiş ve önceden doğranmış görünür. Bir süre sonra tırtılların bir kaç gün kendinizi tamamen dönmeye hangi koza  başlar. Sonraki böylece renk, şekil, boyut ve sıralama koza gelir.

Koza çözülmesi. Bu yüzden yumurtadan olabilir kurban edilmiş bebek ve hasar koza başlamak için. Bundan sonra, koza kolayca ipliği, yapışkan çözünmesi için kaynayan suya batırılır.

İpek ipliği oluşturulması. Her 1000 metre. Konuya kadar sağlar. Bir fiber bükülmüş iplikler 5-8 ipek iplik için. Sonra çok uzun ipek iplik çıkıyor. Kangallar halinde sarılmış olan ham ipek – sonucu bir üründür. Sonra, sıralanır iyi yoğunluğu ve bütünlüğü için büküm tekrar tedavi ve ardından dokuma fabrikası gönderildi.

Doku üretimi. Dokuma atölyelerinde iplik, sırılsıklam tedavi ve lekeli. Dahası, çeşitli örgüleri kullanılarak ipek kumaşlardan dokunmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın