Kumaş Nasıl Kesilir

Herhangi bir giysi doku Hesaplama

Doku ürünleri başka yol olabilir akışını belirler. Ölçekli ölçümler almak çizim temel desen oluşturmaktadır. 4 veya 1: Genellikle 1 çıkarmak 5. Aşağıdaki gibidir: büyütmek için 02desen çizimi

Santimetre dört veya beş eşit parçaya bölünür ve her bölüm bir santimetre için denetimli serbestlik alırsınız. Bir stil simülasyonu ile sağlanır, desen çekme hattı bir tarzda uygulanır ve amaçlanan kesme hatları simülasyon modeli.

Daha sonra, aynı ölçekte (1: 4 veya 1: 5), geleneksel santimetre kumaş eşyalar ve doku bir uzunluğu amaçlanan genişliğe çekilir alınır keyfi. Kesme “da” yapılır durumunda, yani kumaş enine ipliklerde katlandığında olmalıdır kumaşın tam genişliğini çiziniz. Bu durumda kumaşın kenarları her iki tarafta yer alacak.

Ama kesim genellikle kumaş özkaynak parçacığı katlanır “içine kat” yapılır. Bu durumda, kumaşın genişliği gerçek genişliğinden iki kat daha küçük çizmek için gerekli. Bu durumda kenarları bir yandan olacak, diğer tarafta kumaş kat edecektir. Örneğin, 140 cm kumaş genişliği (. Alınan ölçek) kumaş eni 70 cm çekilmektedir.

Sonra bir desen ya da bunların parçaları, dikkate dikişlerde artış ve detaylar tarafından belirlenen bir tarzda yönü ipliklerinin gereksinimlerini alarak, kumaşın genişliğini ölçeklendirmek için çekilmiş olan düzenlendiği . Dağılın desen parçaları doğru ürün üzerinde akış kumaş hesaplayabilirsiniz.

Düzgün hazırlamak ve kumaş kesmek için nasıl

1Eğer doku tüketimi hesaplanır ve mağaza aldım sonra, tabii ki bunu kesmek gerekir. . Düzgün kumaş üzerine desen parçalarını hazırlamak için nasıl birkaç ipucu buhar üretilen model parçalarının alt kumaşı ütü, yani sonra bez üzerine serilir etek, raf ürünleri, sırt ve kollar: Kesme kumaş büyük parçaların düzeni ile başlar. Arada küçük ayrıntılar ise: kemer, manşet, yaka, cepler ve daha fazlası. Örneğin, biz kumaş kadınsı bluz kesme düzeni ayrıntılı bilgi veriniz. . Kumaş tersyüz katlanmış ve satırı ekleyerek arka ortasından ishal

. Ürünün ana bölümden Tüm aksi belirtilmediği tarzı sürece, iplik eşitlik kesip gereken farklı yönlere ortaya koydu tarzı, bağlı, kemer, yaka ve cep detay: ve ortak iplik ve enine ve eğik. Simetrik (çifti) keserken içeride hisse iplik yüzü çift “içine kat” katlanmış kumaş ayrıntıları.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın