Moda Çılgınlığı

Moda Çılgınlığı

Özellikle 1970 lerden sonra hayatımıza giren öyle bir kavram varki alışverişlerimizi hayat tarzımızı tatillerimizi düğünlerimizi aklınıza gelebilecek her türlü etkinliği ona göre proğramlıyoruz Moda! Peki nedir bu moda çılğınlıgı bu kavramı yöneten ve trendleri belirleyenler kimler? Nasıl bu kadar etkili olabiliyor ve Fransadaki bir bayanla İstanbuldaki bir bayan aynı kıyafetleri giyip aynı alışverişleri yapıyorlar. Sorunun cevabı basit! Ünlü kişiler ve markalar aracılığıyla hayatımıza giren moda kavramı şu şekilde işliyor. moda cılgınlığı 0536 336 43 43

Örneğin çok ünlü bir star kumaş bir pantolon giymiş bu kıyafetiyle televizyonlarda internette sürekli boy gösteriyor ve biz aynı pantolonu alırsak hem sosyal hayatımızda evde iş yerinde vs. Daha ön planda ve popüler olacağımızı düşünüp ayrıca bilinçaltı olarak bizimde o star kadar önemli olduğumuzu aynı pantolonu giydiğimizi aynı şelilde eğlendiğimizi aynı yemekleri yiyip aynı parfümü sıktığımı yani bir star gibi yaşadığımızı hissediyoruz moda kavramının bu denli güçlü olmasının altında yatan etmenler bunlar.Yani biz aslında pantolon yada ayakkı değil popülerlik ve hayat standartı satın alıyoruz.

Şöyle bir düşünelim bir elbise satın alacağınız zaman onun kumaş kalitesi sizin alışverişinizde ne derecede etkili oluyor? Yada bir pantolon seçeceksiniz? Ne kadar moda olduğuna mı bakıyorsunuz yoksa kumaş özellikleri ve vücudunuza uygun özelliklerde olup olmadığına mı? Sizi terletip mi üşütür mü yada baskıların boyar maddeleri sağlıklımı demek yerine ne kadar trend olduğunu düşünüyorsanız sizde bir moda çılgınısınız demektir.Belli bir ölçüde iyi olsada zaman içerisinde daha farklı sorunlara yol açabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın