Dekorasyon

Dekorasyon

 1900lü yılların akabinde evimize koltukların duvar boyalarının halıflekslerin yanında bir kavram daha girdi.Dekorasyon peki dekorasyon nedir; Bir mekanın ve ya bir alanın kaba inşaası hariç tasarlanması ve yapımıdır. Özellikle evlerimizde uygulamaya başladıgımız bu yeni kavram bir çok akım trendler ve moda unsurları içeriyor. Artık evlerimiz en az beş senede bir baştan yapılıyor içi tamamen yenilerek farklı mekanlar elde ediliyor.kumaş çeşitleri HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Özellikle son dönemlerin popüler olan uygulamalarından kısaca bahsedelim. Kumaş nişler ve ışıklandırmlar son yıllarda çok moda. Duvarın yapısını ve özelliğini tamamen değiştiren bu uygulamalar mekana tamamen farklı bir hava katıyor. Stor perdeler yerine kumaş perdelerde yine eski popülerliğini kazanıyor gibi duruyor.

Gelelim bir evin olmazsa olmazı koltuklara.Koltuklarda bir dönem çok moda olan deri döşeme artık demode bir uygulama deri yerine kadife kumaş döşemeler daha ön planda duruyor. Bunun yanında aydınlatmada sağlık için önemli olan unsurlar daha ön plana çıkmaya başladı ne çok ne az ışık.Dengeli ışıklandırmalar uygulanmaya çalışılıyor. Duvarlarda tek renk değil özellikle bir çok farklı renk daha moda duvar kagıtlarında ise şehir ve kişi baskıları önemli bir yer kaplıyor.Boyadan ziyade duvar kağıdı kullanımı ciddi oranda arttık çünkü istenilen boyutta uygulanabiliyor ve yapımı boyaya göre daha kolay çıkan sonuçlarda ise duvar kağıdı daha garaantili bir yöntem olma özelliğini taşıyor dekorasyon iş yerlerinde verimi ve çalışmayı artırıcı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Özellikle zeka açıcı turuncu ve canlandırıcı kırmızı renk ofislerde çogunlukta olarak kullanılıyor. Bütün bu özellikleriyle dekorasyon nitelikleri hayatımızda önemli bir yer kaplamış durumdadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın