Mutfak Önlük Nasıl Dikilir

Önlük (apron alt kısmı) bib (üst kısım), kemer askıları ve Büzgülerden (Şekil 1).: Apron olduğu ayrıntılarını listeler karışıklığı önlemek için.

07Parametreleri (resme bakın) ölçmek için başlayın. Apron için ölçümler okul elbise daha devralmaya.

Dikiş parası olmadan önlük boyutunu hesaplamak için başlamak için. Onun uzunluğu 5 cm eksi etek uzunluğu:

Du eksi 5

Ve dikkate montaj veya depo genişliğini alarak – Bel yarısı:

1,5Sb

Eğer dar dantel, dikiş ödeneğinin kenarını kullanarak ayrıntıları önlük ya da süreci saçaklar ve eğer tedaviye gerek yoktur. Makalenin sonunda paysız  dilimleri ile tedavi kabul 06edilecektir.

Yükseklik Göğüs gözleri seçilen, ancak ölçümleri kullanırsanız, o Bel rafların uzunluğunun yarısına eşit olduğunu edilebilir:

1/2 DPT

Göğüs kemiği arasındaki mesafe 10 cm’den daha fazla genç kız öğrenciler için (bir lise öğrencisi için) 4 cm, şişkinlikler daha Göğüs az genişliği.

Kayış uzunluğu bazı marjı olmalıdır. Doğru kayış eğimini seçmek için rakam ve o büyüyünce, onları uzatmak: İki işlemleri gerekli. 10 cm – stok 8 olabilir.

Üç uzunlukları toplamına eşittir Yani kayış uzunluğu – bel artı arka ve stok uzunluğuna raf uzunluğu:

DPT + Ac + 8 cm

Fırfır – aynı zamanda bir dikdörtgen, daha doğrusu iki köşeleri yuvarlatılmış şerit. Onun boyu şekil ve bitmiş şeklinde katlar arasında iki uzunluğuna eşit doğrudan ölçülür:

2Dliny fırfırlar

Sapanlar ve kemer onları önlüğü ve apron açık bölümleri gizlemek arasındaki çift olacaktır. raftan bu parçaların optimum genişliği 3 -. Siyah önlük fotoğraf olarak kenar kullanırsanız 3.5 cm Ve, ödenek sana ihtiyacım yok.

05Kemer uzunluğu büyümesi için bir toka ve ödenek rezervi ile çevresi eşittir bel, sığabilir. Ama biz bir yay üzerinde kravat imkanı ile uzun kemer yapabilirsiniz.

Ayrıntılar ve onları yazma boyutları ile ele olması, kesim başlayabilirsiniz.

Kenarı arasındaki kat böylece yarısında kumaşı katlayın ve apron genişliğinin yarısına eşit mesafe olsun.

Önlük, bölmek Karıştırdı ve önlüğün şeritler kesti. Fileto fırfırlar bir, göğüs gibi sonradan olacak, ve bir yamuk şeklini verebilir biter.

Ardından, kumaş şeritler kalanı kemer ve kayışlar ayırırlar. Sürecini hızlandırmak için, yarım standında katlanabilir.

Kestikten sonra bile daha heyecanlı süreç bekliyor – En iyi şekil zakazchitsa doğrudan yapılır, hangi uydurma.

İlk bağlama veya iş parçası kemer saplar ve istenen açıda onu önlük boş, önlük ve askıları tutturulmuş. Şimdi şeklini ve parçaların boyutlarını ayarlamak için zamanı.

Düzeltme işlemi tamamlandığında, bir önlük dikmek geçin.

Montaj veya önlük depolama ve kenarları ve alt süreç. Ödenekleri dahil olmasaydı, kenarları çevirdi veya zikzak kullanarak onları dar dantel dikmek olabilir. Kolaylık sağlamak için, yarım önlük katlanmış iki köşeleri yuvarlak olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın