Nevresim Nasıl Yıkanır

Nevresim Nasıl Yıkanır.

Çarşaf resmi Günümüzde her modern ev hanımı çarşaf birkaç setleri azından bir sahibi. Soru ortaya çıkıyor: Farklı setleri, sonra zaman kumaş ve renkleri bakmak nasıl. Ama biz, size rehberlik hazır çarşafları yıkamak için nasıl renkler ve malzemelerin gücü doygunluğunu 1tutmak. Senin yatak çarşaflarını uzun bir süre son var mı istiyorsunuz? Sonra ona bakmak için basit ipuçları kullanın:

Kumaş her türlü yatak veya genel tavsiye yıkamak için nasıl

Kural bir. Üreticisinin öneriler göz atın: ambalaj kumaş ve sıcaklık rejimleri yıkama ve ütüleme türünü gösterir genellikle üzerinde ve hangi uyulmalıdır.

Kural 2. çarşaf yeni bir dizi kullanarak yastık ve nevresim dışında, önceden içeride yıkanmalıdır önce.

3 numaralı Kural. , haftada bir kez olmalıdır yatak değiştirme, bu durumda, hafifçe yıkama kullanmak mümkündür.

Kural 4. yıkama çarşafları renk ve sıcaklık dağıtmadan önce. Ve sentetik ürünlerin doğal kumaşlardan yapılmış çarşafları ayırmak unutmayın.

3. Kural sayısı 5 çamaşır suyu kullanmayın – bu olumsuz renk ve kumaş etkiler!

Kural 6. Bebek yatak zamanki toz yıkanmış edilemez. El yıkama kullanmak için, çamaşır makinesi ufalanmış sabun veya özel çocuklar eklenebilir değil kumaşlar için bakım anlamına gelir.

Kural 7. çamaşır makinesi ağırlığı kısıtlamaları takip ve% 50 davul doldurmak için tavsiye edilir zaman – bu durulama ve sıkma kolay nazik yıkama, sağlayacaktır.

Numara 8 Kural. Kuru yatak daha iyi yıkandıktan sonra. Güneşte renkli çarşaf kuruduğunda Ve, bu tersyüz edilmelidir.

Kural 9. hafif nemli demirli çarşafları. Nakış yanlış tarafında almak gerekir.

Pamuklu kumaş

2YIKAMA. İlk kez yeni pamuk yaprak elle soğuk suyla yıkamak önerilir. Daha sonra, beyaz pamuklu kumaş üzerine, gerekirse, ağartıcı 90-95 ° C’de yıkandı ve. 40 ° C’de bir renkli pamuk yıkama ağartma olmadan ve dışında beyaz keten (bu sıcaklık keten mevcut mikropları yok etmek yeterlidir). Sentetik malzemeden ürünleri ile pamuklu iç çamaşırı yıkanıp olmamalı -.. Pamuk, t yumuşaklık kaybeder için Sentetik lifler, doğal kumaşların lifleri sarılmak ve kazık yükseltmek.

KURUTMA. , sadece daha iyi ürünler için sembolü etkinleştirmeniz gerekir etiketi kurutma kullanın. Diğer durumlarda, Nevresim gibi, direkt güneş ışığından uzak açık havada genişletilmiş şeklinde kurutulur Pamuk üzerinde olumsuz bir etkisi Işık.

. Ütü ön Genellikle pamuk pat ıslak veya ne. Kumaş nakış, tersyüz onun demir varsa. Bir istisna krep – bu ütülemenizi yok.

Keten kumaş

YIKAMA. Len kaynamayı getiriyor. Renkli keten, 60 ° C’de yıkanır giyinen – 40 ° C’de araba güç tasarrufu modunda. Evrensel deterjan ile yıkanır, beyaz ve ağartılmış keten. Çamaşır suyu olmadan hassas kumaşlar için deterjan kullanılarak ham ve renkli kumaş için.

İPUCU. Keten için ilk bir saat içinde sabun ve ılık su tutmak gerekir, onlar için kolay şeyler sildim. Sonra toz ve 1 yemek kaşığı biraz su ekleyin. sirke bir kaşık, temiz, soğuk suda durulayın ve hızlı kurumasını, yıkayın.

. Kurutma makinesi Kurutma çarşaflar gerekli değildir – bu “sit” olabilir.

. Ütü ütüleme çok yüksek ısı demir izin verir, ama bu bez nemlendirmek için her zaman gereklidir, ve formdaki tüm ütülenmiş çarşaflar iyi zaman.

Görüntü ütüleme

İpek kumaş

İpek ile risk kuru temizleme hizmetlerini kullanmak etmeyin.

YIKAMA. sadece kısa bir süre içinde 30 ° C’yi aşan bir sıcaklıkta, özel araçları ile kontur kontrast baskı olmadan el yıkama kumaşlar için kullanılabilir. Yıkamadan önce kumaş eğer solmaz. Ipek yatak eller veya fırça ovmak ve sıkmak etmeyin. İpek de sıcak, sonra soğuk su ilk durulanmalıdır.

İPUCU. Yıkama suyunun sonunda rengini (3 litre su başına 1 çay kaşığı) tazelemek için sirke az miktarda ekleyebilirsiniz.

KURUTMA. İpek güneş ışığı veya yakın ısıtma aletleri doğrudan bir kurutma cihazında kurutulur değildir.

Ütü.  Buhar olmadan kumaşın yanlış tarafında hafif nemli orta derecede sıcak demir. İpek aksi takdirde su lekeleri olacak, serpin gerekli değildir.

Sentetik kumaş

. YIKAMA Önerilen yıkama sıcaklığı: 60 ° C altında ve. Haşlanmış edilemez. Ağartıcı ihtiva eden çamaşır tozlarında kullanılmamalıdır.

Kurutma ve ütüleme. Sıcak ve kuru pil (kurutma sıcaklığı 50 ° C’yi geçmemelidir) üzerine ütüleyin etmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın