Polyester kumaş özellikleri

Polyester kumaş – modern ışık endüstrisinde kullanılan en umut verici popüler ve yaygın malzemelerden biri. Asma tavan, halatlar, çadır kadar afiş ve bayrakların her türlü – bu, nesnelerin ve çeşitli şeyleri yaptı. Kumaş bu tür bir giyim için astar kumaş gibi dikiş battaniye ve yastık olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, ikinci bir kuvvet verir ve ev tekstili üretiminde (çamaşır), doğal elyaflar ile kombinasyon halinde kullanılan malzeme dolayısıyla ömrünü uzatır.KUMAŞ BOYASI HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43

Bilim bilinen doğal polyesterler (örneğin, sarı) ve sentetik. Bileşiklerin çoğu, hemen yapay polihidrik alkoller ile çok bazlı asitlerin yoğunlaştırılması ile oluşturulan.

Neden malzemenin yüksek popülerlik nedir?

Popülerlik polietilen tereftalat alaşım elde edilen polyester elyaf, mükemmel fiziksel özelliklere dayalı çalışma bez iletişim kurmak için eşsiz bir kimyasal özelliklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Polyester iplikten yapılmış kumaş ile birlikte, bu konu malzemesi, dolaylı kanıtlar. Aralarında – lastik takviye için sahte kürk, yalıtım malzemesi, malzeme. Ancak, burada üstel polyester kumaş özelliklerinin açıklaması.

Her şeyden önce, bir polyester kumaş dayanıklı dayanıklı ve aşınmaya . Bu göstergenin en doğal ve sentetik malzemeler için şaşırtıcı ve üstün ısı direnci. 180 ° C’ye kadar ısıtıldı, örneğin, polyester elyaflar% 50 gücü korumak Buna ek olarak, onlar ısıya dayanıklı ve yanmaz vardır. Bu malzeme tutuşturmak için zor; o hemen uzağa ateş kaynağından gider.

Polyester önemli bir kalite hafif direnç ve su direnci. Bu ıslak koşullarda kullanılmak üzere tasarlanan çadır, uyku tulumu, dış giyim üretimi için uygunluğu açıklar.

Bu malzeme kırma dayanıklıdır ve neredeyse şeklini kaybeder önemlidir . O belirli bir şekle üretimini korumak ve yüksek sıcaklıklara maruz bile bunu tutabilir. Bu bağlamda polyester kumaştan yapılmış giysileri kendi orijinal görünümünü kaybeder korkusu olmaksızın (örneğin, pliler veya kıvrımlı etek), yukarıdaki 50 ° C ve yıkanabilir belirli bir şekle sahip olan.

Popülerlik malzeme ve çeşitli kaynaklanmaktadır. Bir polyester kumaş bir çok her biri vb yoğunluk, uzayabilirlik, çeşitli parametreler açısından farklı özelliklere sahip bulunmaktadır Tanınmış polyester ipek, polyester, microfiber ve akrilik çeşitli arasında.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın