Ribana kumaş

Ribana kumaş

Ribanalar çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde örülebilen malzemelerdir.  Silindir ve kapak iğneleri birbirlerine çaprazRİBANA KUMAŞ HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz olarak geçen dişlerdir ve bu şekilde örümü tamamlarlar. Ribana genel olarak lastik adıyla da bilinen bir kumaştır. Ribana kumaşların özellikle enine yönde esneklikte oldukça yüksektir. Bu yüzden lastik örgü tabiri bu malzeme için kullanılan yerinde bir sözcüktür.

Ribana kumaşta diğer bazı türlerde olduğu gibi boyuna açıldığında sağ ilmeyi gösterirken sol ilmeyi saklar. Enine açıldığında ise sağ ilmekler saklanırken sol ilmekler ön plana çıkar. Bu tür özellik ise oluşturulan malzemenin karakteristik özelliğidir.Ribana bir ters bir düz olarak örülür. Ribana kumaş rib adı verilen bir görüntüyü, her iki yönünde de gösterir bir malzemedir. Ribana düz ve ters ilmek oranına göre 2 X 1, 1X 1, 2 X 2olarak isimlendirilirler. Kumaşın ön ve arka görüntüsü bire bir aynıdır.

Hemen her sektöre yayılmış olarak kullanılan ribana, genel olarak üst giyimde ve tıbbi kıyafetlerde kullanılır. Örme manşetlerde, örme şapkalarda, örme kadın ve erkek çoraplarında, yakalarda, kollarda, eteklerde, t- shirtlerin etek kısımlarında,  spor kıyafetlerinin iç kısımlarında ve bu tarz yerlerde kullanılabilmektedir.ribana kumaş satanlar. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Koltuklarda döşeme, ev tekstilinde yemek örtüsü, yastık kılıfı, perde yapımında da kullanımı yaygın olan ribana, oldukça dayanıklıdır.

Ribananın her iki yüzü de kullanabilir. Enine esneyebilme katsayısı, boyuna esneme katsayısından daha fazladır. Daha yüksek bir gramaja sahiptir. Süpremden  daha kalındır. Elastikiyet ve sıçrama katsayısı oldukça fazladır. Vücudu soğuktan koruma özelliğine sahiptir bu yüzden kışlık kazaklarda ve ya atletlerde vazgeçilmez bir malzemedir. Üretimi arttıkça maliyeti düşen bu ürün, ilk yıllarda çok pahalı olsa da şu an üreticileri sevindirebilecek bir seviyede yerini korumakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın