Sağlıklı Kumaş – İp Alan

Sağlıklı Kumaş

Her gün ve gece biz kumaşlar ile çevrilidir. Giyimden mobilya ve araba koltukları üzerinde döşemelik bizim yatak üzerinde yaprak, bu hayatımızın kumaşlar.

Kumaşlar çevremizdeki hemen hemen her zaman vardır, ancak malzeme seçimleri yardım veya sağlığına zarar verebilecek ya da biliyor muydunuz?qqHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Malzeme Dünyası

Yün, kaşmir, pamuk, ipek, keten, kenevir ve: Değil uzun zaman önce, insanlar doğal liflerin yapışmış.

Eğer bugün giyim etiketleri bakmak Ama eğer gibi malzemeleri bulmak olasıdır  suni ipek, polyester, akrilik, asetat ve naylon . Ve gömlek ve pantolon kırışıklık ücretsiz veya leke dayanıklı olması için tedavi edilebilir.

Kumaşlarda bu teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırmak, ama ne pahasına olabilir?

Kimyasal tedavi, doğal ve sentetik kumaşlar olumsuz sağlık ve gezegenin sağlığını etkileyen toksinlerin bir kaynağıdır.

İşte önlemek için kumaş kısa listesi ve sağlıklı olanlar yerine almak için.

Toksik Kumaşlar

1..  Polyester satın alabileceğiniz kötü kumaştır. Bu dihidrik alkol ve terpthalic asit esterlerinden yapılmış sentetik polimerlerden yapılır.

2..  Akrilik kumaş polycrylonitriles ve EPA göre, kansere neden olabilir.

3..  Rayon normal yıkama ve giyen hayatta kalmak için, kostik soda, amonyak, aseton ve sülfürik asit gibi kimyasal maddeler ile muamele edilmelidir odun hamuru geri kazanılır.

4..  asetat ve triasetat , selüloz denilen odun liflerinden yapılan ve bitmiş ürünü üretmek için geniş kimyasal işleme tabi edilir.

5.  Naylon petrol yapılır ve genellikle zararlı olabilir kalıcı kimyasal bir yüzey verilmektedir.SILK HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

6..  statik şey dayanıklı, leke tutmaz, permanent pres, buruşmaz, leke geçirmez veya güve itici . Dirençli leke çoğu ve kırışıksız kumaş teflon gibi, perfluorine kimyasal (PFC) ile muamele edilir.

Modern Materials

(Doğal lifler dahil) birçok kumaş genellikle içerir anlamlı işleme tabi aklınızda tutun:

Deterjanlar

Petrokimya boyalar

Büzülmesini engellemek üzere formaldehit

Uçucu organik bileşikler (VOC)

Dioksin üreten ağartıcı

Kimyasal kumaş yumuşatıcılar

Bu katkı maddeleri genellikle insan vücudu için toksik ağır metaller içerebilir ve çevremizi kirletmektedir.

Uyarıları bu tür ile, ne yapabilirim?ima-HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Eğer kimyasal duyarlı ya da sadece sağlıklı kumaşlar ile kendinizi çevreleyen istiyorsanız, yeni seçenekler vardır.

O kimyasal duyarlı olduğundan Doris Brunza, 20 yıldır New York Konfeksiyon İlçesi’nde çalışmış bir moda tasarımcısı, reaksiyonlara neden yok kumaşları bulma bilir.

O organik kumaş dahil olmak üzere yaklaşık TÜM kumaşlar, bunların işlenmesi sırasında bazı noktada kimyasallar ile tedavi edilir dikkat çekiyor. Yine de, bazı seçenekler diğerlerinden daha iyidir.

Genel olarak  doğal elyaflar arayın:

Pamuk,Ipek,Keten,Kenevir,Yün,Kaşmir

Eğer yapabilirsen, satın alma ve aşınma  organik kumaşlar ve organik giysiler . Onlar hala bir ölçüde işlenecek olsa da, genellikle sentetik daha iyi bir seçimdir.

Brunza da iyi kumaşlardan yapılan yüksek kaliteli Avrupa giysiler satın almak için insanlar önerir. Pahalı giysiler overpriced görünebilir, ama hammadde kalitesi üstündür ve lifler tüketici, sizin için uygun hale getirmek için küçük kimyasal işleme gerektiren, yumuşak ve güçlü güzel kumaşlar içine dokunmuş olabilir. Onlar da yıllarca sürmesi bu yüzden uzun vadede akıllı bir satın alma vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın