İpek Kumaş Türleri

İpek  Kumaş Türleri

Ham ipek dokuma veya örme için yeterince güçlü bir iplikçik şeklinde bükülür.scarves iHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Ipek iplik oluşturma süreci “, atma” denilen ve kurucu lifler halinde bölünmesini konu engeller. ipek iplik dört farklı türleri bu prosedürle elde edilebilir: krep , tramvay , atılan tekler ve organze. Krep, ham ipek bireysel konuları büküm bu birlikte iki veya daha fazla katlama, ve sonra onları tekrar bükerek yapılır. Tram, sadece bir yönde, iki ya da daha fazla büküm Konu ile yapılır. Fırlayan tekler bir yönde bükülür bireysel konuları vardır.

Organzine bir yönde, ham ipek bir ön büküm veren ve daha sonra ters yönde birlikte, bu ipliklerin iki büküm ile yapılan bir ipliktir. Genel olarak, organze iplik malzemeleri, atkı ya da doldurulması için tramvay ipliklerinin çözgü iplikleri için kullanılır , sırf kumaşlar için kıvrımlı kumaşlar ve tek bir iplik dokuma için krep konu. im HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizKırık veya atık iplikleri ve hasarlı kozaları korunur, serisin kaldırmak için tedavi ve penye. Bu daha sonra, iplik içine işlenmiş sarılır ürüne karakter aşağı ve çok daha ucuz bükülmüş ipek olarak pazarlanmaktadır.

Bu aşamada, koza, sıcak hava, buhar ya da kaynar su ile muamele edilir. Ipek serisin yumuşatma ve daha sonra ince ve dikkatli gevşemek, veya 4 filamanlarını ‘çile‘ ile kozasından sonra bağlanmamış olan .

Tek bir iplikçik oluşturmak için, bazen hafif bir bükülme ile, bir seferde 8 kozalarla serisin korur gibi işlem sırasında fiber ipek, bu genellikle, iplik ya da dokuma kumaş aşamasına kadar bırakılır. Ham ipek hala serisin içeren ipek. Bu (sabun ve kaynar su içinde) yıkanıp sonra, kumaş, yumuşak, parlak ve en fazla% 30 daha hafif bırakılır. Her koza kullanılabilen ipek miktarı azdır ve bir kilo ham ipek  üretmek için yaklaşık 2500 böcek  gereklidir.

3 yorum

  1. ipek çok sert “el” vardır ve bu benim deneyim yapım aşamasında olduğu zaman kağıt gibi davranır.Ben o korkunç kırışıklıklar ve kırışıklıkların basmayın bulmak, böylece giysi veya nesneyi inşa ederken bir çok basın için buhar kullanmak, ne de basın olmamalıdır.Şantuklu örgü doku ve kumaşın göreceli kabalık anlamına gelir. Bu kumaş bir harmanından dokunmuş olabilir. Kumaş ipek olarak pazarlanmaktadır, tüm elyaf ipek olacaktır. Iplik iplik ona daha fazla doku vermek için bükülmüş olarak atılmış ipek koza parçaları ile süvari ipek iplik, çözgü ve atkı, dokuma. Yani, kumas alan İstanbul kumas örgü yapısı ve aksi ilan edilmedikçe, yüzde 100 ipek lif içeriğidir.

  2. ipek güzel. Ben ipek bluz vardı ve ben sadece el, soğuk suyla yıkayın gölgede asılı onları kuru ve bunları gidermeleri için kullanılan ve harika görünüyordu. Ben bir deli yorgan projede kullanmak üzere ipek bazı örnekler aldım ve onları. Onlar pırıltılı kalitesi biraz kaybetmek yaptım ama ben onları ütülü sonra hala büyük görünüyordu. Ben bu kumaştan bir bütün yorgan yapma düşündüm, aslında, çok güzel. Ama ben kesinlikle temizlemek kuru istemiyorum kumaş alanlar ipek hepsi birbirine dikilir ne zaman ilk ön yıkama sonra küçülmeye devam edecek?

  3. Normalde, ben gibi bir elbise görüyorum ama etiket, diyor eğer “sadece kuru temizlemede,” Ben bunu yutmaz. Ben gidiyor ve ekstra para harcama nefret ediyorum. Ben evde bir çamaşır makinesi ve kurutma makinesi var, ve ben orada bir giysi yıkama olamaz eğer, ben bunu istemiyorum.
    Nedense, ben bile bu elbise üzerinde etiket bakmadı. Ben nazik döngüsü yıkama koymak, ve ben de, kurutma attı.

Bir yanıt bırakın