Saten kumaş nasıl kullanılır

Saten kumaş nasıl kullanılır

Hayatımızda pek çok ürüne yer veriyoruz ve genellikle de kumaş çeşitleri seçimlerine göre ürün aldığımız çok oluyor. Bayanların sık tercih ettikleri ama püf noktalara dikkat etmedikleri saten kumaşlar en çok kıyafetlerde karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra ev nesnelerinde yani peçetelikler, örtü ve ya işlemeli ürünlerde sıkça görüyoruz. Peki, saten nasıl bir kumaştır ve nasıl kullanılmalıdır?HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43

Saten, 5li atkı sateni örgüde dokunmuş parlak ve yumuşak yüzeye sahip ürünlerdir. Kumaş, çeşitli kalitelerde beyazlatılmış, mesmerize edilmiş, siyaha boyanmış ve ya desen basılmış olarak bizimle buluşur. İpek, yün ve pamuklu oluşumuna göre pek çok türü olmuştur. Saten, Japon akmaza göre daha parlaktır ve daha yumuşak bir yüzeye sahiptir. Birçok kalitesi mevcuttur.

Elbiseliklerin, masa ve yatak örtüsü ; yorganlık, güneşlik, iç çamaşırlık, gecelik, pijamalık, astarlık, döşemelik kumaş dokunmasında genelde çözgü saten kumaş kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanım alanı yoktur. Atkı saten örgüsü parti kumaş alanlar ise battaniye gibi tüylü ürünlerde kullanılmaktadır. Benim saten denince hoşuma giden kullanım alanı kesinlikle geceliklerdir. Yumuşak yapısı ile gayet rahatlık sağlayan saten gecelikler için kesinlikle en iyi tercihtir. Vücuda direk teması nedeniyle yumuşak ürünler kullanılmalıdır ve bunun için en iyi ve en hoş ürün satenlerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın