Şifon Kumaş Nedir? Kumaş Alanlar

Şifon Kumaş Alanlar
Şifon Kumaş Alanlar

ŞIFON KUMAŞ NEDIR?

Fransızca şifon, paçavra anlamına gelir ve biraz kaba hissettiren hafif, şeffaf bir malzemedir. İpek, pamuk veya sentetik elyaftan yapılabilir. Bununla birlikte, genellikle ya naylon ya da ipek ile ilişkilidir.

Şifon kumaş nedir, şifon kumaş fiyatı,parça şifon,parti şifon kumaş alan,stok şifon kumaş alan,spot şifon kumaş alan,şifon kumaş alanlar,parti şifon satan,şifon parçası satanlar,ucuz şifon kumaş satanlar,baskılı şifon kumaş satan,baskılı şifon,şifon kumaş satın alan,şifon kumaş kim alır,kalmış kumaş kim alır,fazla kalan kumaşları alanlar
Şifon Kumaş Alanlar

Şifon kumaş alanlar istenilen hemen her ton kullanılarak boyanabilir, ancak polyester kullanacaksanız oldukça zordur. Büyüteç kullanıldığında, kumaş ince bir ağ veya ağa benzemektedir; Böylece bir görme özelliği vardır.

Tipik Olarak Ne İçin Kullanılır?

Şifon genellikle bir gece kıyafeti olarak kullanılır. Bir bindirme özelliği vardır kumaş alan bu nedenle görünüşte zarif ve biraz yüzen. Ayrıca bluz, eşarp, iç çamaşırı ve kurdelalarda da kullanılıyor. Ancak, çoğu insan hafif ve kaygan yapısı nedeniyle bu kumaşı çalışmak için çok zor buluyor.

Öte yandan, ipek şifon, bazen krep kumaş alan denilen georgette yapmak için kullanılır. Bu tip daha kalın ve daha opaktır. Bir başka doğal lif de şifon tabanlı giysiler yapımında kullanılan pamuktur. Bununla birlikte, elde edilen kumaş doğada daha mat ve daha az yüzdür.

Sentetik Şifon Kumaş Alanlar.

Çoğu zaman parça şifon kumaş alanlar oluşturmak için sentetik lifler kullanılır. Ve çoğu sentetik maddenin iyi boyanması zaman aldığından, nispeten ucuz kumaş, ancak sağlam olma eğilimindedir. Kumaş, özellikle de, hala sadece soğuk su kullanılarak yıkanması gereken kadar hassastır.

Şifon Dikiminde Hatırlanması Gerekenler

Şifon Kumaş Alanlar
Şifon Kumaş Alanlar

Şifon’u dikerken, bir çok zanaatkar, birlikte dikilen iki parça arasında tabaka dokuları kullanır. Doku kâğıdı, dokumanın pürüzlü yüzeyi, işlenirken veya dikilirken parça kumaş alan yerinde tuttuğundan, temel olarak kumaşın bozulmamış olmasına yardımcı olur.

Dikişten sonra, kağıt mendil dikkatlice çıkarılabilir veya sökebilir. Ayrıca, bu kumaşın sabitlenebildiğini ve pim işaretlerini gizleyerek geri çekileceğini de belirtmek gerekir parça kot alanlar. Genel bir kural, üzerinde çalışmanın yavaş ve istikrarlı bir şekilde yapılması gerektiğidir; Ya da, bir dikiş makinesi ile hızlıca çalıştırılması, sadece istenmeyen görünüme neden olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın