Şifon Kumaş Toptancısı

Şifon Kumaş

Kıyafet yapımında tek tip malzeme ve ham maddenin kullanılmadığı yoğun işçilik ve emek olan bir dönemde yaşadığımızın eminim siz de farkındasınızdır. şifon kumaş toptancısı HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizBu denli önem verilen giyim kuşam alanında kıyafetler için çeşit çeşit ham madde kullanılmakta ve genelde bunlar saten, penye, pamuk, keten, viskon, gabardin, ribana ve ya şifon gibi kumaşlar ile astar süprem alpaka akrilik gibi kumaş çeşitleridir. Şifon malzeme özelliği olarak yumuşak bir türdür ve ışık geçirme özelliği olduğundan şeffaf da denebilir.

Bildiğimiz gibi ipliklerin büküm özellikleri vardır. Şifon kumaş içinde kullanılan iplik özelliklerinin bükümü vardır. Şifonun büklüm olarak özelliği yüksek bükümlü olmasıdır

. Tek kattan oluşan bir malzeme olan şifon  genel olarak örgü biçimi anlamında ifade edecek olur isek bez ayağı örgü yapısına sahip bir türdür. İnce bir dokuma ürünü olan şifon yalnızca tek karışımsız bir malzeme olarak kullanılabildiği gibi  başka türler ile de karışım yapılarak kullanılabilir. Genellikle yüzde yüz polyester şeklinde imal edilebilir ve renk olarak bunların içinde en çok modanın kullandığı iki renk pembe ve mavidir. Kıyafetlerde genellikle eteklerin üretiminde tercih edilen şifon bir abiye kumaşıdır.şifon kumaş. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Bunda yumuşak olmasının etkisi büyük olsa gerek.

Çünkü abiyeler de genellikle vücudu saracak biçimde kullanılan bir kumaş türüdür. Pudra rengi ya da siyah ve yahut da ekru denen bir ara renk ile hoş bir kıyafet olan şifon ile bayanlar terzilerde de bunu alıp götürüp diktirmek için kullanabilir. Genellikle tercih edilen şifon tercih edilmemesi de mümkün olan bir kumaş türü. Sebebi ise giyilen kıyafetlerden vücudu belli etmesidir.

Halk tabiri ile içi gösteriyor demek yanlış olmasa gerek. Ancak modaya uygun olduğundan sık tercih ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın