Stok Parti Kumaş Alan

Stok Parti Kumaş Alan
Stok Parti Kumaş Alan

Kumaş Satın Alanlar. Çoğu pamuk Örgü Makinesi döner bir silindirin kenarına sabitlenmiş iğneler içeren dairesel makinelerde örülür. Silindir dönerken, iğneler borudan bir kumaş üreten dikişten dikiğe doğru ilerler. Genişliği, genellikle 9 ila 60 inç çapında değişen silindirin büyüklüğü tarafından düzenlenir.

Bir el örgüsü, bir seferde bir dikiş oluşturan iki iğne kullanır.

Kumaş Çeşitleri
Kumaş Çeşitleri

Stok Parti Kumaş Alan. İstenilen kumaşın genişliğine bağlı olarak, modern bir örgü makinesi 2,500’ün üzerinde iğneyi kullanabilir. Tek bir iplik konisi yerine, bir örme makinesinin her bir inç kumaş genişliği için dört adede kadar konisi olabilir. Örneğin, 32 inç silindirli bir makinede üzerinde iğne ve aynı anda 128 koni iplik beslemesi olabilir. Bunlar, iç çamaşırı dokuma yapımında kullanılan bir makine için tipik istatistiklerdir, ancak rakamlar kullanılan makine tipine ve üretilen kumaşlara göre değişir.

Düz örgü makinesi başka bir temel türüdür. Düz bir yatak ile tasarlanan düz bir çizgide düzinelerce iğneye sahip ve dokuma kumaşa benzer düz örgü kumaş üretiyor.

Düz bir örme makinesi dakikada bir milyondan fazla dikiş yapar ve kumaşın belirli noktalara uyması için belirli noktalarda daraltılması veya genişletilmesi amacıyla dikişlerin otomatik olarak düşürülmesi veya eklenmesi için ayarlanabilir. Örgü makineleri, çok çeşitli kumaş ve şekiller üretecek şekilde programlanabilir.

Stok Parti Kumaş Alan. Pamuk lifi kadife, jersey ve flanel gibi kumaşlara dokunabilir veya örülebilir. İç çamaşır, çorap ve tişört gibi tekstil ürünlerine ek olarak, pamuk da balık ağlarında, kahve filtrelerinde, kitap ciltlemelerinde ve arşiv kağıtlarında kullanılmaktadır. Pamuk bir gıda VE lifli bir üründür. Pamuk tohumu sığırlara beslenir ve petrol yapmak için ezilir. Bu pamuk tohumu yağı, sabun, margarin, emülgatör, kozmetik, eczacılık, kauçuk ve plastik gibi ürünler ve yemek pişirmek için kullanılır.

Pamuk hem gıda hem de lif mahsulüdür.

Pamuk bitkisi, koza olarak bilinen meyve üretir.

Stok Parti Kumaş Alan
Stok Parti Kumaş Alan

Olgunlaştıkça ürün alınır ve çırçırlanır – pamuk lifi (veya tiftik) çekirdekten ayırır.

Stok Parti Kumaş Alan. Pamuk teli, toplanan pamuğun ağırlığının yaklaşık yüzde 42’sini oluşturur ve bir pamuk mahsulünden toplam gelirin yaklaşık yüzde 85’ine katkıda bulunur. Pamuk bitkisinin hemen hemen tüm kısımları, pamuk, pamuk tohumu, linter, sap ve tohum kabukları dahil olmak üzere bir şekilde kullanılır.

Doğal pamuk elyaf özellikleri

Pamuk, yumuşak, emici ve nefes alabilen bir doğal elyaftır. Bu, cilde yakın giyilen giysiler ve iç çamaşırlar için mükemmel bir elyaftır.

Pamuk, vücudu yazın serin tutar ve kışın ılıktır, çünkü ısıyı iyi bir şekilde iletir. Pamuk alerjik değildir ve sentetik liflerden farklı olarak, pamuk lifi hiçbir kimyasal içermeyen doğal bir üründür. Pamuk, eşsiz elyaf yapısı sayesinde, daha iyi nefes alır ve yağ bazlı sentetik kumaşlardan daha rahattır. Pamuk, doğal beyazlığı ve yüksek emilim oranı nedeniyle boyanacak en kolay kumaşlardan biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın