Ucuz Kumaş Pazarı

Ucuz Kumaş Pazarı. Bağcık ve kullanımında olduğu gibi, bu dönemde bol dökümlü kumaş giysiler ve önceki yüzyıllarda düz dikişler, unnamedkavisli dikişler ve giyim daha yakından insan formunu sığdırmak için izin terzilik başlangıçlar, yerini edildi düğmeleri  için bir moda mil -parti veya rengarenk iki zıt kumaşlar, her tarafta bir yapılan giysiler, yüzyılın ortalarında erkekler için ortaya çıkan  ve ucuz gabardin kumaş  özellikle popüler oldu. Bazen sadece hortumu her bacak üzerinde farklı renkler olacaktır.

Yün keten ve pamuk ardından tüm sınıflar için en popüler kumaş kalmıştır.  Yünlü kumaşlar ince, yoğun kaba boyanmamış kumaştan, nitelikleri geniş bir yelpazede kullanılabilir çuha kadifemsi bir şekerleme ile; yüksek değerli çuha İngiliz ekonomisinin bel kemiği olduğunu ve Avrupa çapında ihraç edildi. Yünlü kumaşlar zengin renkler, özellikle kırmızılar, yeşiller, altınlar, ve blues boyanmıştır.

İpek dokuma sıra 15. yüzyılın başlarında Akdeniz çevresinde kurulan ve ipek, genellikle ipek düşündüm edildi ucuz kadifeler gümüş yaldızlı ile atkı , giderek İtalyan elbise ve Avrupa genelinde zenginlerin elbise görülür.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Bir sunan görkemli çiçek tasarımları nar veya enginar motifi önceki yüzyılda Çin’den Avrupa’ya ulaşmış ve Osmanlı ipek üreten şehirler baskın tasarım haline gelmişti İstanbul ve Bursa’da ve ipek dokumacılar yayıldı.

  1. yüzyılda geliştikçe, vasıflı işçiler dahil kentli orta sınıflar, daha karmaşık bir mesafeden takip giysi, elitler tarafından belirlenen moda giymeye başladı. Giyim varyasyonlar yüzyılda artmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın