Viskon Kumaş Hakkında Bilinmeyenler

                                   Viskon Kumaş Hakkında Bilinmeyenler
Sık kullanılan kumaş çeşitleri arasında sayılan ve özel dokusu nedeniyle tercihlerin herHER TÜRLÜ - SPOT KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR. 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.-_ daim odak noktası olmayı başaran viskon kumaş günümüzde kıymeti çok daha iyi anlaşılmış kumaşlar arasında yer almaktadır. Haliyle bu kumaşın nasıl üretildiği, nerelerde kullanıldığı ve tüm özellikleri son yıllarda daha fazla merak edilmeye başlandı. Öncelikle bilinmesi gereken kumaşın % 100 doğal yani natürel olduğudur. Çünkü hammaddesi kimyasal içerikler değil ağaçtır. Bu yüzden de sağlıklı kategorisinde HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizincelenebilecek kumaşlar arasında yer alıyor.
Kullanım alanlarının ise bir hayli yaygın olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü viskon kumaş çeşitli konfeksiyon üretimlerinde sıklıkla kullanılıyor. Ten ile uyum sağlayan bir kumaş türüdür. Cildi terletmez ve aksine nemi çeken bir yapıya sahiptir. Nem emme özelliği yüksek olmasına karşın koku yapmıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. Haliyle kıyafet üretiminde yoğun olarak kullanılan bir kumaş çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.
Ancak viskon kumaş sadece konfeksiyonlarda tercih edilen bir kumaş türü değildir. Kumaşın önemli özelliklerinden biri de gösterişli bir duruşunun ve dokusunun olduğudur. Parlaklığı, yumuşaklığı ve kayganlığı bu kumaşın ev tekstili üretimlerinde de son derece sık bir şekilde kullanılmasını beraberinde getiriyor. Dolayısıyla en sık tercih edilen kumaş çeşitleri arasında sayılmasına da şaşırmamak gerekiyor. Perde imalatından koltuk şalı ve koltuk örtüsü imalatlarına kadar pek çok alanda yoğun olarak kullanılan bir kumaş çeşidi olmasına karşın fiyatının da minimum düzeylerde tutulması, ipek kumaşın en büyük rakibinin viskon kumaş olmasını sağlamış durumda.
İpeğin hem görünümünden hem de dokusundan hoşlananlar daha az oranda bir ödeme yaparak tercihlerini gönül rahatlığı ile bu kumaş türünden yana kullanabiliyor. Haliyle ipek kumaş ile arasındaki rekabet çok uzun yıllardır sürüyor. Hatta ipek kumaş üreticilerinin bir dönem viskonun üretimini engellemeye çalıştıkları da biliniyor. Ancak sıklıkla tercih edilmesi yani talep görmesi bu çabaların sonuçsuz kalmasına neden olmuş durumda!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın