Yazlık Şifon Kumaş Yazlık Kumaşlar

Yazlık şifon kumaş,yazlık krep kumaş,yazlık kumaş modası,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık saten kumaş,yazlık viskon kumaş,yazlık keten kumaş,yazlık kumaş isimleri,

Yazlık Şifon Kumaş Yazlık Kumaşlar

Şifon kumaş çeşitleri ve bileşimi

Şifon kumaş, giyim endüstrisinde yaygın olarak kullanılanlardan en ince kumaştır. Mikro fiberlerin güçlü makine bükümü ve otomatik dokumaları, yarı saydamlığında benzersiz, güçlü bir doku oluşturmanıza olanak tanır. Doğal ve sentetik bileşenler kullanarak, bu tür şifonlara sahibiz:

Şifon krep – zaman zaman baskılı desenli monofonik (tek renkte boyanmış) ağartılmış mat malzeme, krep şeklinde yapılır. Biraz parlaklık vermek için püskürtülebilir. Düz ipekli doğal ipek, pamuk, yün, viskon ipliklere dayanmaktadır. Sentetik lifler de eklenir. Yanlış tarafı yok. Kıvrım dalgalarında güzelce dökümlüdür, genellikle tasarımcılar tarafından fırfırlar, yakalar, manşetler ve çeşitli aksesuarları dikmek için kullanılır. Krep şifondan etekler ve bluzlar herhangi bir moda tutkunu kayıtsız bırakmayacaktır.

Şifon Kumaş Kim Alıyor?

Şifon Jakarlı (jakarlı) – kumaş opak, pürüzsüz ve yoğundur. Şeklini mükemmel, hafif kırışıklıklar tutar. Ana taban kumaşının üzerine çeşitli hacim desenleri ve dokuları dokunarak yapılır. Böyle bir modelin yoğunluğu ne kadar yüksek olursa, madde o kadar güçlü olur. Genellikle yanlış taraf. Hem doğal hem de sentetik iplikler ( polyester ) kullanılır. Balo için muhteşem kıyafetler, önemli bir resepsiyon, düğün, kutlama – bunlar bu kumaşın ana amaçlarıdır.

Ucuz kumaş nereden satın alınır,İstanbul`da kumaş nereden satın alınır,ucuz kumaş nerede satılır,ucuz kumaşlar,kumaş nerede satılır İstanbul,kumaş satış yeri,parça kumaş nerede satılır,parça kumaş satan yerler,kumaş üretim yeri,kumaş nereden satın alınır,

Kumaş Şifon Çeşitleri Kompozisyon Resimİki taraflı şifon – iki katmanlı tekstil, genellikle farklı renklerde iki katın serbest bağlantısı. Sonuç, renk tonları ve desenlerinin şık bir oyunudur. Örneğin, kırmızı desenleri beyazla birleştirerek, bir tarafta beyaz, diğer tarafta kırmızı üzerinde beyaz oluruz. Kumaş yaka kullanan tasarım görevleri için çok ilginç bir evrensel çözüm.

Şifon ipek, doğal ipekten yapılmış pahalı bir tek katmanlı, en ince kumaştır. Genellikle, mukavemet için biraz polyester eklenir. Havadar, renk derinliğine bağlı olarak değişen şeffaflık derecelerine sahip. Genellikle baskılı bir desenle üretilir. Basit bir örgü örgü kullanarak örgü yapın. Ürünleri keserken ve dikerken dikkat ve doğruluk gerektirir – yalnızca yüksek kaliteli ekipmandaki en iyi profesyoneller onunla çalışır. Bu malzemeden yapılmış zarif, kadınsı, çok şehvetli uzun elbiseler ve etekler gardırobunuzun en önemli noktası olacak.

Saten Kumaş Satın Alanlar

Şifon saten hem görünüm hem de dokunuşta şeffaf pürüzsüz bir maddedir. Düğün ve zarif elbiseler, bluzlar ve etekler için ideal olan hassas kumaş. Astar malzemesi olarak da kullanılabilir. Kompozisyon, ürün etiketinde okunan en çeşitli olabilir.

Pamuk şifon – doğal pamuk esaslı, “streç” etkisi için genellikle likra (likra) gibi elastik katkı maddeleri eklenir. Yoğun, ancak hafif malzeme, zayıf kırışıklıklar, iyi nefes alır, çocuklar için dikiş kıyafetlerinde uygulamasını bulur.

Şifon hafif saydam ipek bazlı bir malzeme, yansıtıcı bir dokuya sahiptir. Öyle bir şekilde dokunur ki, kumaşın kıvrımlarında koyulaştırıcı bir etki oluşur ve ana efektten daha koyu bir ikinci gölge oluşturur. Elbise tonlarının bu tür modülasyonları, özellikle hareket halinde,  yumuşak bir yüzen oyunu yaratır. Etkiyi arttırmak için, bileşime sıklıkla eklenir.

Püskürtmeli şifon – buna göre püskürtülen muhteşem bir parça kumaş. İlk başta, sadece gümüş ve altın modaydı, ancak bugün çeşitli renk seçeneklerini görebiliyoruz. Dahası, sadece sürekli yöntemle değil, aynı zamanda şifaya cazibe ve sofistike ekleyen çeşitli desenlerle de uygulanır.

Kim Kumaş Alıyor?

Şifon Kumaş– bu maddenin temeli ipekdir. Farklı renklerin taşmaları ve orta tonları, farklı bakış açılarından ve özellikle kıvrımlarda canlı bir gradyan etkisi yaratarak benzersiz bir yanıltıcı etki oluşturur. Yarı saydamlık bu algıyı geliştirir. Kumaş pahalıdır, şenlikli etkinlikler için kadın kıyafetlerinin dikilmesinde kullanılır.

Simli şifon kumaş satın alanlar pürüzsüz ve yarı saydamdır, genellikle uzunlamasına olan simli iplikler kumaşa dokunur, bu da ilginç bir şekilde titremesini sağlar. Özellikle spot ışıkları altında akşamları etkileyici görünüyor. Bu nedenle abiye genellikle ondan dikilir.

Sparkles ile şifon – anlamı ile malzeme. İki problemi çözer – yarı saydam bir kumaş altında net bir şekilde “parlamak” istemeyenler için, bu anı parıldıyor ve aynı zamanda ürüne şık bir parlaklık ve titreme veriyor.  Kumaş gösteriler, danslar, tiyatro prodüksiyonları için oluşturulan kumaş, eğlence sektöründe çok popüler.

İnci şifon nazik inci tonlu madde. Kompozisyon ipek + polyester, farklı oranlarda. Daha polyester – daha güçlü kumaş, daha ucuz fiyat. Çok güzel, akıcı, hafif, dansçılardan tanınan, havai fişekleri dikerken vazgeçilmez oldu.

Kumaş Satın Alanlar.

Her yıl bize yeni şifon türleri kumaş satın alan getiriyor, bilimsel deneyler devam ediyor, bu kumaş için talep çeşitliliği yeni seçeneklerin oluşturulmasını gerektiriyor. Bu nedenle, yukarıdaki örnekler nihai değildir, örneğin, şimdi tüy sıçraması ile şifon satın alabilirsiniz, şifon ailesinde bir sonraki ikmali bekliyoruz!

Şifon Yıkama ve ütüleme – doğru bakım

Uygun bakım, kumaşın bileşimine bağlı olarak belirli kurallara uyumu ima eder, önce ürün üzerindeki etiketi okumalısınız.

Yazlık şifon kumaş,yazlık krep kumaş,yazlık kumaş modası,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık saten kumaş,yazlık viskon kumaş,yazlık keten kumaş,yazlık kumaş isimleri,

Şifon malzemeyi ılık suda (30-40 derece) manuel olarak veya yumuşak modda ve her zaman özel bir torbada makine ile yıkayabilirsiniz. Çamaşır suyu olmayan narin kumaşlar için tozu, tercihen çocuklar için seçiyoruz. Bileşimde doğal ipek varsa ve kontaminasyonlar güçlü ise, kuru temizlemeye vermelisiniz.

Düzleştirdikten sonra gölgede sıkmadan kurutun. İpek içermeyen ürünler için hafif sıkma önerilir. Kurutma için mandallar kullanılamaz.

İpek şifon sadece içeriden kuru yöntemle ütülenmelidir, aksi takdirde kumaş kırışacaktır. Ütü ayarlayıcıyı “ipek” konumuna getirin. Sentetiksiz pamuk – “yün” modunda. Bileşimde çok fazla sentetik varsa, en zayıf sıcaklık koşullarında ütülenir. Bu genellikle “naylon” dur.

Ütüde çizik ve görünür hasar olmamalıdır, ancak ideal olarak demir ile ürün arasında bir gibi yassı bir ütü- ince bir doğal kumaş parçası kullanmak daha iyidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın