Kot Kumaş Nedir? Samsun Kumaşçılar Kot Satın Alan.

Samsun kumaşçılar çarşısı,samsun kumaş pazarı,samsun şifon kumaş,samsun kot kumaş,samsun viskon kumaş,samsun krep kumaş,penye kumaş samsun,parça kumaş satın alan samsun,kumaş satın alan samsun,kumaş kim alıyor samsun,

Kot Kumaş Nedir? Samsun Kumaşçılar Kot Satın Alan.

Denimler nedir? Kotun özellikleri ve çeşitleri

Kot kumaşı tekstil endüstrisinde ve diğer birçok endüstride popüler bir malzemedir. Son derece dayanıklı kumaş, gençler arasında son derece popüler. Peki kumaşı çekici yapan nedir? Aşağıdaki Yeşil Yastıkta bulalım.

Kotun kökeni Kot Satın Alan

Kot kumaşı karakteristik mavisi olan Pamuk Ördek malzemeden üretilen ham bir kumaştır. Kumaş dayanıklıdır, kırışmaz, her yıkamadan sonra diğer birçok kumaş gibi yırtılır. Asya,% 50’den fazlası dünyada satılan en büyük kot üreticisidir.

Bu kumaş ilk olarak 19. yüzyılda Kaliforniya’da ortaya çıktı. Leob Straus, altın madenlerinde fırsatlar aramak için New York’tan ayrıldıktan sonra kot pantolonun babası ama boşuna değil. Böylece kıyafet satmaya başladı. İlk kot pantolonlar, yırtılması zor olan dayanıklı malzemelerden yapılmış çadırlardan yapılmıştır.

Samsun kumaşçılar çarşısı,samsun kumaş pazarı,samsun şifon kumaş,samsun kot kumaş,samsun viskon kumaş,samsun krep kumaş,penye kumaş samsun,parça kumaş satın alan samsun,kumaş satın alan samsun,kumaş kim alıyor samsun,

Daha sonra, daha yumuşak bir kumaş oluşturmak için kot eklenmesi ile kotlar geliştirildi. Bu tip pantolonlar altın kazma işçileri tarafından tercih edilir. Ancak, o zaman kot pantolon ceplerinin yırtılması hala çok kolay. Terzi Jacob Davis, Leob Straus’un tasarımları yerinde perçinleyerek değiştirmesine yardımcı oldu. Bu cep modeline saat cebi denir. Bu nedenle, kot pantolon da 5 cep olarak bilinir, bu da 5 torba anlamına gelir.

YERİMİZ ZEYTİNBURNU/İSTANBUL’DA

1873’te ikisi patent aldı ve resmi olarak pazarlanan kot pantolonlar aldı. Kumaş o zamandan beri geniş ve geniş bir alana yayıldı.

Denim Kumaş Satın Alanlar

Yirminci yüzyılın 30’larında Hollywood popüler Batı kovboy filmleri çekti. Kot pantolon isyan ve kişiliğin sembolü olarak kabul edilir. İlgi alanları sınırın ötesine geçerek gençler arasında en popüler ürün haline geldi.

Yirminci yüzyılın 60’lı yıllarından itibaren, efsanevi mavi renk ile kot pantolon her yaştan satılmaktadır. Kot pantolonlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki moda mağazalarında daha ucuz ve daha yaygın bir hale geliyor. Bununla birlikte, bu hala popüler bir ürün olarak kabul edilmektedir. Yirminci yüzyılın 80’li yıllarında, yüksek kaliteli kot pantolonlar doğdu ve bu ürünün fiyatının hızla artmasına neden oldu.

Şu anda, kot tasarımı son derece çeşitli ve bol miktarda. Geleneksel malzemelerin çivit mavisi, tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan birçok farklı tonla değiştirildi.

Kot kumaş üretim süreci Kot Parçası Satın Alanlar

Rulo pamuk Jeaan kumaşı doğal pamuk lifinden yapılır. Hasat edilen kozalar daha sonra balyalara paketlenir ve daha sonra fabrikaya nakledildikten sonra tutamlara ayrılır. Giriş pamuğu temizlenir ve iplik makinesine gönderilir. Pamuk ipliği bükülür, boyanabilir veya rengi koruyabilir.

Kumaş Üretimi

Daha sonra pamuk ipliği, ürünün mukavemetini ve sertliğini arttırarak ince bir tutkal tabakasına sürekli olarak daldırılır. Daha sonra, iplik büyük kot parçalarına dokunur. Bu kumaşlar işçiler tarafından çıkarılır, tiftik kumaş için düz bir yüzeyin korunmasına yardımcı olur.

Bittikten sonra, kot pantolon kesilebilir ve benzersiz kıyafetlere ve aksesuarlara dikilebilir.

Kot kumaşın özellikleri

Jean malzemenin avantajları

Dayanıklı

Kot pantolonlar başlangıçta altın madencileri için yapılmıştı. İşin emek yoğunluğu yüksektir ve çok ağırdır ve son derece dayanıklı malzemeler gerektirir. Bu nedenle, tüm bu gereksinimleri karşılamak için kot kumaşı doğdu.

Parti Kot Kumaş Ucuz Kot Kumaş

Kumaş tekrarlanmaz yıkamadan sonra yıpranmaz, kırışmaz. Kot kumaşın garanti süresi, uygun şekilde temizlenip bakım yapılması durumunda 10 yıla kadar daha uzun sürebilir.

Bu olağanüstü özelliklerle, kot kumaşı tekstil endüstrisinde, özellikle iş giysilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Temiz hava

Kotun özel dokusu havanın kolayca akmasını sağlayarak ürün için maksimum hava akışı sağlar. Kullanıcılar kullanıldığında gizli, sıcak tüneli hissetmezler. Bu, birçok insanın hala düşündüklerinin tam tersidir.

Öte yandan, bu kumaş ısıyı tutmada da çok iyidir. Bu nedenle, kot kumaşı yaz veya kış da dahil olmak üzere 4 mevsimde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Üstün kişilik

Lansmandan itibaren, kotun kalitesi isyan ve kişilik zamanının bir sembolü olmuştur. Kot pantolonlar etkileyici, liberal kovboy imajıyla ilişkilidir.

Kot kumaşın bu farklı stili, kullanıcı için farklı bir kişiliği yüceltmiştir. Bu kumaş ayrıca pantolon, gömlek, etek, çanta, saç bandı vb.Gibi birçok farklı giysiye uygulanır.

Kumaş sayesinde, kot pantolon modern ve dinamik gençliğin en önemli önceliğidir.

Kot pantolonun sınırlamaları

Düşük elastikiyet

Diğer popüler kumaşlarla karşılaştırıldığında, kot kumaşı oldukça zayıf elastikiyete sahiptir. Yüksek sertlik, kumaşın elastik olmasını zorlaştırır, kullanıcının hareketine göre gerilir, bu nedenle hareket etmek oldukça zordur.

Bu nedenle, bu kumaş koşu, atlama, egzersiz ve spor yaparken spor kıyafetleri veya aşınma hattında kullanılmaz.

Spot Kot Kumaşı Satın Alan Yerler. Sertlik ve sıkı yapı, yıkandıktan sonra kot kumaşını kuru hale getirir. Aynı zamanda, kumaşın ter emiciliği oldukça zayıftır. Yağmurlu günlerde, yüksek nemde kot ürünlerini yıkarken özel dikkat göstermelisiniz.

Küçük bir öneri, kullanıcılar temizlik sırasında çamaşır makinesi ile dönebilir, soğutmayı açmak için kurutucu kullanabilir, fan, klimayı hızlı bir şekilde kurutmak için kotlara giyebilir.

Kot kumaş malzemesinin sınıflandırılması

Esnekliğe dayalı

Yukarıdaki kriterlere göre, kot kumaşı 2 türe ayrılır: pamuklu kot pantolon ve skinny jeans. Pamuklu kot pantolon ve kot pantolon kombinasyonu oldukça zayıf, şekil genellikle büyük. Buna karşılık, skinny jeanslar genellikle dik pantolonlar ve küçük tüplerle iyi esnekliğe sahiptir. Bu kumaşı kullanan giysiler genellikle vücudu sarar ve kullanıcı için eğriyi düzleştirmeye yardımcı olur.

Kumaş bileşimine göre

Kompozisyonun değerlendirmesine dayanarak, kot kumaşı spandex kot pantolon, kot pantolon, Poli karışımlı kot pantolon ve geri dönüştürülmüş kot pantolon olmak üzere 4 kategoriye ayrılır. Malzemenin özellikleri aşağıdaki gibidir

Elastik kot kumaşı% 98-99 pamuktan oluşur, geri kalan spandeks kumaştır. Bu en pahalı tip. 

Pamuklu kot kumaş% 100 pamuktan yapılmıştır. Bu malzeme elastik kottan daha ucuzdur, daha az elastiktir ve kırışması da kolaydır.

Harmanlanmış poli kotlar arasında pamuk, poli ve spandeks bulunmaktadır. Poli malzeme ne kadar yüksek olursa, kumaşın kırışıklığı o kadar az olur, ancak fiyat düşer. Bundan faydalanan üreticiler, fiyatları itmek, ürün rekabetçiliğini artırmak için genellikle poli malzemeler ekler.

Geri dönüşümlü kotlar, kullanıcı hareket ettiğinde pürüz ve rahatsızlık ile karakterizedir. Kumaş bileşimi genellikle poli ile% 35 veya% 65 oranında karıştırılır. Bu kumaş türü 4 çeşit jean kumaş arasında en düşük fiyata sahiptir.

Kot kumaşı koruma talimatları

Kotlar dayanıklı, yırtılması zor, buruşuk ve nispeten kalındır. Bununla birlikte, düzgün bir şekilde temizlenmez ve depolanmazsa, kumaşın ömrü kısalır, bu da çoğalmaya, küf birikmesine, zararlı mikroorganizmalara neden olur ve tüketicilerin sağlığını etkiler. .

Kime Kumaş Satabilirim?

Kot ürünlerini ilk kez kullanırken, kumaş yüzeyinde de biriken önceki test cihazından gelen kirleri, kumaş tozunu ve kiri çıkarmak için yıkamalısınız. Diğer kumaşlar gibi, renkleri güzel tutmak için yıkamadan önce kot kıyafetlerinin ters tarafını çevirmek gerekir.

Samsun kumaşçılar çarşısı,samsun kumaş pazarı,samsun şifon kumaş,samsun kot kumaş,samsun viskon kumaş,samsun krep kumaş,penye kumaş samsun,parça kumaş satın alan samsun,kumaş satın alan samsun,kumaş kim alıyor samsun,

Uzun süreli kotların yağmurlu günlerde çamaşırları sınırlaması gerektiğini unutmayın. Pantolonları hızlı bir şekilde kurutmak için ortak ekipmanların serin modunu kullanın. Yüzeye zarar vermek, giysilerin ömrünü azaltmak için yayılan cihazdaki ısıyı kullanmaktan kaçının.

Kot kumaş uygulaması

Modada uygulama

Kot pantolon moda markaları arasında uzun zamandır favori. Bu kumaş, modadan popüler olana kadar kostümlerde kullanılır. Şık kişilik, kullanıcının biraz toz getirme özgürlüğü bu modaya uygun malzeme sayesinde yüceltilecek.

Kıyafet, kot aksesuarları etek, kot pantolon, mont, gömlek, kemer, çanta olarak belirtilebilir. Ek olarak, bu malzeme spor ayakkabı üretmek için de kullanılır.

Hayattaki diğer uygulamalar parti Kot

Modanın yanı sıra kot kumaşı yatak endüstrisi ve sanatı tarafından tercih edilen malzemedir. Bu malzeme ağırlıklı olarak kanepe örtüleri, perdeler,sandalyeler, …

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın