Yünlü Kumaş

Yünlü Kumaş

Yünlü Kumaş. İstenen ağırlık ve kumaşın bir yığın oluşturmak için iplik içeriğin bir zemin kumaş üzerine ilave iplikler iterek yapılır Yünlü Kumaştekstil dokuma bir türüdür. Birçok iğneler aynı anda elyafların ekstrüde etmek için önceden belirlenmiş bir mesafede kumaşı yumruk. Alt tabaka dokuma ince destek ağır çuval bezi tipi malzeme arasında olabilir ve dokuma, örgü veya ağ olabilir ağırlıklı kilim, halı, battaniye ve döşeme üretimi için yapılır.

Yünlü Kumaş. Keçe iç içe geçmesini ya da elyaf özelliklerinin paspas neden olan, ısı, nem ve mekanik hareket uygulama belirli elyaflı malzeme araya getirilmiştir. Yün, kürk, ve bazı saç lifleri nedeniyle kendine özgü yapısı ve kıvrımın (dalgalılık) yüksek derecede uygun koşullar altında Keçe edilir. Keçeler şapka, terlik, ayakkabı, tabanlık, Kulak tıkaçları, masa dolgu vb yapımında kullanılır.

Yünlü Kumaş. Dokunmamış kumaşlar, mekanik, kimyasal, termal veya çözücü yollarla elyaf bağlama / birbirine sabitlenme ile yapılır. Dokuma olmayan kumaşlar kullanılan çeşitli işlemler, ıslak yayılmış, kuru yayılmış veya bağ, dikiş kağıt hamuru ve karışımları eriyik üflenmiş, bir bağ döndürülür. Üretim yöntemleri lifleri, bu liflerin döşeme teknikleri ve bağlanma temelinde farklılık sürecinde kullanılan maddeler. Diğer yöntemler Reçine Bağlar,Jelatin yapıştırma ve Radyasyon Bağlar vardır. Pamuk, odun hamuru, suni ipek, poliolefin, polyester, naylon, akrilik, aramid kullanılan birkaç ham malzemelerdir.

Yünlü KumaşParça Kumaş. Yünlü Kumaş. İlmik iplik ya da bir dikiş bağlanmış kumaş içine onları bir araya için dikilmiş dikiş veya ince çözgü örme örgü ile ya bağlı olmayan liflerin sayesinde dikiş bir süreçtir.

Kumaş Alanlar. Bağlı üzerindeki tip bir iplik kullanılan yün kumaşlar olabilir olmak sınıflandırılmış olarak ince yünlü, ve kaba yünlü. Yün kumaşlar vardır gelen nispeten ince ve pürüzsüz tek katlı veya bükülü iplik vardır edilmiş penye önce iplik. Onlar sahip bir pürüzsüz bir yüzey ve bir açık tanımlanmış örgü deseni. İnce yünlü olan yapılan gelen kabarık yün iplik. Onlar sahip bir yüzey şekerleme kısmen veya tamamen örten örgü deseni. Şekerleme olabilir olmak özellikle , penye kesim, ya da bastırdı. Kaba yünlü olan yapılmış gelen iri yün ipliği ve edilir. Bunlar sergileyen iyi bir aşınma direnci ve direnç için etkileri arasında hafif ve kuru temizleme ve yüksek esneklik, ve düşük ısı iletkenlik. Ekleme ve sentetik liflerden (poliamitler ve polyesterler) için yün artar Yünün giyim direnci, ama biraz azalır onun higroskopikliği ve yapar onu daha duyarlı için boncuklanma. Kullanım ve viskon lifleri ve pamuk ipliği yapar yün kumaş daha az pahalı ama aynı zamanda işler o daha az kırışıklık dayanıklıdır. Bölüm ve üretim ve yün kumaş olan kullanılan için endüstriyel amaçlar ama çoğunluk olan kullanılan için yapmak giyim-elbiseler, takım elbise, ve kat.

Yünlü KumaşYün elbise kumaşlar dahil ve ince yünlü. Onlar edilir imal içinde dimi, düz, küçük figürlü, kombinasyon, ve büyük figürlü örgüleri. Onlar olabilir olmak , ağartılmış parça boyalı,melanj, ya da baskılı kumaşlar. Kamgarn elbise kumaşlar vardır nispeten ince ve hafif (150 -e doğru 300 gr / metrekare m). İnce yün elbise kumaşlar vardır kabarık yumuşak, ve ağır (200-350 gr / metrekare m), ve onlar var bir ağır şekerleme. Onlar vardır imal olarak parti-yün kumaşlar.

Çoğu yün takım elbise kumaşlar olan (170-340 gr / metrekare m). Bazı tüm yün olan yün serge, yün krep, ve triko. Yarı yün kamgarn olan oldukça çeşitlidir; İki örnek vardır. Kamgarn diyagonal. Bazı yün edilir yapılan bir karışık iki- ya üç bileşenli iplikler; onlar vardır genellikle y ve benzer triko. İnce yün olan ağır (260-520 gr / metrekare m) ve kabarık ve bazen sergileyen bir şekerleme. Onlar sağlamak daha sıcaklık ve olan en sık kullanılan için günlük kış takım elbise ve ceket.

Yün ceket kumaşları vardır yapılmış olarak ince yünlü, ve kaba yünlü. 187-540 gr / metrekare m) ile bir açık örgü olan parça boyalı. Gabardin ve çaprazlar olan yapılan gelen penye iplik içinde bir tuval örgü; bukleli olduğu yapılan itibaren fantezi iplik içinde bir küçük figürlü örgü. İnce yünlü da dahil sıkıcı bir bez ve yumuşak, kabarık kaplamalar genellikle kullanılan başlıca olarak kadın ve çocuk mont. Kaba yünlü olan öncelikle ağır kumaşlar yapılmış gelen kaba yün iplik harmanları ve edilir.

yünlü kumaşHiç yün kumaşlar için alışveriş gitti sanki açıklanan kumaş bazı görmüş olabilirsiniz kamgarn ve bunun gibi bazı açıklanan yünlü.

Sen benimsen, bunun ne anlama geldiğini merak edebilirdin. Yünlü kumaşların tamamı yünlü değil mi? Demek istediğim, bunlar yün, değil mi?

Oldukça değil!

Özetle, yünlü ve yün farklı şekillerde hazırlanmış, farklı bir görünüm ve his ile sonuçlanan, farklı yün türleridir (uzun elyaf ile kısa elyaf). Büyütme altında, kamgarn iplikler uzun elyaflar ile pürüzsüz görünüyor ve yün iplikler çok saçaklı, çok sayıda kısa elyaf ve daha poküslü uçlar var. Parçalanmış yünler dokunduğunda kaygan, yünlü yünler örme, tığ işi veya daha yumuşak, yumuşak kumaşa veya kumaşa dokunmuşlardır. Parçalanmış yünler rüzgâr ve yağmuru gidermek açısından daha iyidir, ancak yün yünleri daha sıcaktır, çünkü yalıtım yapan havayla doludurlar.

Parçalanmış yün, gerçekten uzun yünlü (uzun elyaflı) koyunlardan gelir: sert ortamlarda en iyi sonuçları veren koyunların aksine, oldukça erişilebilir, yemyeşil, yeşil çayırlarda yaşayan genellikle koyun. Yün tipi koyun uzun yünü ya ile düzenlenir (deliklerden çekme) tarama elyaf paraleldir ve uç uca, böylece metal tarak ile veya eğirme işleminin bir parçası olarak: söz konusu uzun, paralel yün, pamuk, Yünlü yün işlemenin karakteristik özelliği.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın