Atıl Kumaş Kimler Alır 0536 336 43 43

Viskon – bu yapay yollarla doğal hammaddelerden üretilmiş oldukça ilginç malzeme var. İlginç kumaş ipek, yün ya da keten benzer olabilir ki. Bütün malzeme işlenene edildiği şekilde bağlıdır.

2Kadın ve erkek giyim (bluz, gömlek, elbise, gömlek, balıkçı), süngerler, selofan ve emici dokusu çeşitli: viskon en farklı ürünler yapmak yüzden yüksek güvenilirlik hatta lastikleri .

Tarih ve üretim süreci

Geri 1664 yılında Albion Robert Hooke mukimi olacağını yapay lifler üretmek için eğlenceli bir deney geçirmek için karar ipek benzer . Onun deneme, ancak başarılı olmadı, hem de aşağıdaki iki yüzyıl yürütülen olanlar da. Bu 1855 kadar değildi zaman, George Audemarsu yavaş yapışkan hamur ağaç kabuğu ve lastik karışımı içine bir iğne daldırma ile bir iplik elde etmek mümkün . Süreç belli beceri ve yüksek hassasiyet gerekli çünkü Tabii ki, viskon elyafın elde fikri çok ekonomik açıdan değildi.

1Sonra bile, neredeyse 30 yıldır, 1884 yılında Fransız Gilerom de Chardonnay viskon üretimi için yeni bir teknoloji patenti alındı ​​. Suni ipek onun eksikliği olmasına rağmen, o kolayca ve hızlı bir şekilde ateşledi. Bu nedenle, viskoz için bir yöntem oluşturma fikri de vermek zorunda kaldı.

Modern viskon elyaf üretim süreci dört aşamadan oluşmaktadır :

bir asit banyosuna bir kalıp plakası içinden viskoz zorlayarak iplik haline getirilmesi;

bitirmek;

Kurutma.

Viskoz elyaf elde edilen odun hamuru . Bir alkalin çözelti içinde bir çip durumuna ezilmiş ve daha sonra, kaynayan bu frezelerin ahşap. Bu prosedürün sonucunda, hamur gridir. Daha sonra elde edilen kütle ağartılmış ve daha da işlenir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın