Enboy Likra Gabardin

Gabardin sıkı dokunmuş atkı yüzlü dimi örgü kumaş yüzlü kumaşlar doldurma veya çapraz ipliklerin daha kumaşın yüzeyine daha fazla çözgü iplikleri veya uzunlamasına var. 1Örgü kumaşlar kendi yüzeyinde bir çapraz kabarık çizgiyi veya yükseltilmiş satır gösterir dimi. İnce biraz sadece kumaşın yüzünde yakından aralıklı farklı, büyüdü ve aşikar olduğunu. Gabardin olarak açı 45 veya 63 derecedir. Gabardin hep dolum ipliklerden çok daha fazla çözgü, sık iki kat ipliklerin doldurma gibi birçok çözgü iplikleri vardır. Kumaş ağırlıkları yarda kare başına 7 ons dan yarda kare başına 11 ons değişir. 76 çözgü 76  ile 124 epi başına 48 dolum alır inç (epi) başına biter dan Kumaş yoğunluğu değişmektedir.

Oranı doldurma örgü yapısı, iplik boyutu ve çözgü kombinasyonu açısını oluşturur. Düzenli (45 derecelik açı) dimi gabardin genellikle kadınların giyim kullanılan BIR dik (63 derece açı) dimi gabardin genellikle erkek giyim kullanılır. En yaygın bir araya geçme desenleri çözgü tek dolum (2 × 1) veya çözgü altında gitmeden önce iki dolum iplikleri haçlar sağ  oluşturmak için iki dolgular (2 × 2) altında gitmeden önce iki dolgular.

2Gabardin sert ya da açık yüzey ile sağlam ve dayanıklı bir kumaştır. Yakma ve kesme kaldır yüzey lifleri, ve şekerleme projelendirme ve iplik ve örgü yapısı görünür olun. Gabardin birkaç lif tipleri, ağırlıkları ve nitelikleri mevcuttur. Gabardin genellikle yün yapılır. En kaliteli gabardin iki katlı kamgarn iplikler, ancak tek kamgarn iplikler, iki kat kullanır ve tek yün iplikler de kullanılmaktadır. Daha kaliteli kumaşlar güzel bir örtü ile yumuşak. Düşük kaliteli kumaşlar, sert, kaba ve sert. İki katlı kamgarn iplikler, çözgü yüzlü yapısı, kumaşın sert bitirmek uzun giyen ve dayanıklı kumaş üretmek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın