Çuha Kumaşı

Çuha Kumaşı

Çuha son derece sağlam ve çok yumuşak yoğun dokunmuş kumaş türüdür. Bir zamanlar olduğu gibi onun kadar yaygın olmasa da, yine de giyim imalatı, döşemelik, ve el sanatları bir yere sahiptir.asdaHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Çünkü yüksek kalitede pahalı olma eğilimindedir rağmen çoğu dikiş mağazalar, renklerin çeşitli çuha taşırlar. Bezle yapılmış giysiler de özellikle ağır izolasyon kumaşlar son derece yararlıdır serin bölgelerde, satılık bulunabilir.

Çuhadan kökleri Dokumacılar Belçika yetenekli zanaatkarların yardımı ile kendi tekniklerini rafine başladı ortaçağ İngiltere, bulunabilir. Orijinal İngilizce çuha yün, hazır bir tekstil malzemeden yapılmış ve kumaş yapma süreci kendi ülkelerinde çalışmak için sınırlı malzemeler vardı Flaman dokumacılar, yardımı ile mükemmel oldu. İngiltere’de üretilen kumaşın kadara boya fıçılar içinde bitirildi Belçika’ya boyanmamış ihraç edildi.

Çuha yapmak için, ekstra geniş tezgâhı kullanılır. Bez sıkıca kumaş gerginlik tutmak tenters özel raflar gergin olurken suya batırılmış önce dokunmaktadır. Su, kuru dışarı çekildiğinde küçültmek için yün neden olur. Sonra, bez Fullers toprak ile ovuşturdu ve bir tahta çekiç ile dövülür. Sonuç, esnek, pürüzsüz ve çok yumuşak yumuşak, neredeyse keçeli kumaş. Birçok diğer yün ürünleri ayırır, hangi da yağlı değildir.aswHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Bu yün kumaş için geleneksel bir malzeme olmasına rağmen, pamuk çeşitleri de üretilmektedir. Bazı pamuk çuha o poplin, başka yoğun dokunmuş tekstil benzemeye neden çok dar, ince kaburga vardır. Sentetik elyaflar genellikle özel muamele zaman yün ve pamuk gibi onlar davranır çünkü bu kumaş yapmak için kullanılmaz. Aynı sağlam özelliklere sahip olmasına rağmen bir pamuk çuha, bir yünlü daha hafiftir.

Diğer dokuma teknikleri 1700’lerin çuha yerini almaya başladı. Buna ek olarak, İngiliz hukuk boyama için ülkede kalmaya çuha zorlayarak, değiştirildi. Yüksek kaliteli kumaş kesinlikle hala tüketiciler için bir değeri vardır gibi yapma sanatı neyse, muhafaza edilmiştir. Hala sık sık büyük bir dikişsiz döşemelik projeler için çok yararlı hale geleneksel büyük boyutta, satılır. Tarihsel Reenactors da üniformaları ve ortaçağ giyim yapmak için kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın