Dijital Kumaş Baskı

Dijital kumaş baskı uygulamaları ton ile nispeten yeni bir teknolojidir. Ben sadece dijital baskılı kumaş bu yılın başlarında benim ilk hattı tamamlandı ve ben teknoloji, tasarım süreci ve olanakları hakkında biraz paylaşmak istiyorum..-.-HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Teknoloji. Çoğu ticari baskılı kumaş döner ekran, her baskı çalıştırmak genellikle birkaç bin metre olduğunu. Yüksek minimum ayrı bir ekran gerektiren bir tasarım, her renk, ekranlar bir dizi benzersiz hazırlamak için gerekli zaman ve maliyet nedeniyle vardır. Hazırlamak için hiçbir ekranlar vardır, çünkü dijital baskı büyük avantajı (1 bahçesinde daha az) her tasarımın çok küçük çalışır yapmak için yeteneğidir.

Dijital baskıda kullanılan mürekkep püskürtmeli baskı teknolojisi ilk kez 1968 yılında patentini aldı. 1990’lı yıllarda, mürekkep püskürtmeli yazıcılar kağıt baskı uygulamaları için yaygın olarak kullanılabilir hale geldi – hatta hemen masanızın üzerinde bir tane olabilir! Teknoloji geliştirmeye devam etti ve yüzeylerde çeşitli işleyebilir uzman geniş formatlı yazıcılar artık var – kağıttan vinil tuvale her şey, ve tabii ki, kumaş.

Dijital baskı kullanılan mürekkepler elyaf (pamuk, ipek, polyester, naylon, vs) her bir tipi için özel olarak formüle edilmiştir. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 434 3 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.-Baskı işlemi sırasında, kumaş silindirleri kullanarak yazıcıya beslenir ve mürekkep küçük damlacıklar bin şeklinde yüzeye uygulanır. Bundan sonra, kumaş (bazı mürekkepler de yıkama ve kurutma yapılır) mürekkep tedavisi için ısı ve / veya buhar ile tamamlandı. Mürekkep bazı türleri ile ilk yıkamada bazı ilk solmasını görüyorum olsa dijital baskılı kumaş, diğer herhangi bir kumaş olarak aynı yıkayın ve giyecektir.

Tasarım Süreci

Tasarımlar hemen hemen her grafik tasarım yazılımları ile dijital olarak oluşturulabilir. Alternatif olarak, mevcut sanat veya fotoğrafların taranabilir ve daha sonra dijital bir model yapmak için manipüle. Genellikle tasarımlar kumaş boyunca tekrarlanır kesintisiz desen (döşenmiş) olarak oluşturulur. Ayrıca yinelenen olmadan bütün avluya dolduran bir tasarım oluşturmak, ancak dosyanın boyutu baskı hizmeti işlemek için çok büyük eğer sorunları çalıştırmak olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın