Fermuar

Fermuar geçici olarak iki kumaş kenarını birleştirmek için bağlantı elemanı olarak hareket eden bir popüler bir cihazdır. Bir fermuar üç ana bileşenden yani Teyp, kaymak ve Elemanları yapılır. Günlük ihtiyaçlarını en fermuar kullanımı vardır. Bu giyim, bavul, spor ürünleri, kamp malzemeleri ve diğer günlük kullanım öğeleri kullanılır.

Slider
fermuar açıldığında veya kapatıldığında sürgü elemanları katılır veya ayırır. Sürgü Çeşitli kullanımına bağlı olarak mevcuttur.fermuar HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

ELEMANLARI
sürgünün içinden geçirilmiş olduğunda da elemanları olarak da bilinen diş, birbirleri ile, örgü ya da meşgul bir fermuarın her iki tarafında da parçalarıdır. Sol ve sağ yan dişler birbirine geçince zincir diye adlandırılır.

BANT
bant fermuarlar için özel olarak üretilmiştir. Bu genellikle polyesterden yapılır, fakat kullanmaya bağlı olarak sentetik fiber şerit, vinil şerit ve pamuk şerit de kullanılabilir durumdadır.

Bakım ve fermuar için önlemler

Ütü : fermuar ütü yaparken demir uygun sıcaklık kullanarak eğer fermuar Dayanıklılık muhafaza edilecektir. Fermuar kapalı ve kaymak uygun pozisyonda ve ütü yaparken bir bez ile kaplı olmalıdır.

Boyama : Bakır alaşımlı fermuarlar nedeniyle endüstriyel yıkadıktan sonra müttefiki oksidasyona siyah dönüşebilir ve bu giysilerin kumaş leke olabilir. Bunu önlemek için, endüstriyel yıkamadan sonra giysi hemen durulanmış ve kurutulmalıdır.

Temizleme : kapalı iken Fermuar temizlenmesi gerekir. Kuvvetli alkalin deterjanlar veya klor ağartıcı maddeler doğru kullanıldığında gerekir. Bir test renk değişikliği önlemek için toplu kullanım önce yapılmalıdır.

Anti-Nikel : nikel alaşımından yapılmış Fermuar bazı kendi cilt hassasiyetinin bağlı olarak deride tahrişe neden olabilir.

Bio-Tedaviler : temizlenmiş, bazı türleri, bu nedenle biyo-tedaviler kullanarak zarar edebilirsiniz testleri toplu yıkama kullanılarak önce yapılmalıdır.

Çeşitli kimyasallar ve deterjan kullanımı ile endüstriyel yıkama bazen fermuar diş rengini değiştirebilirsiniz. Testler toplu yıkamadan önce yapılmalıdır.

Renk Göç : Bazen giysiler düzgün, normal şartlar renk göç saklanan değilse PVC kumaş, suni deri veya kumaş kaplanmış gibi kumaşlara fermuar bant veya elemanlardan yer alabilir. Ambalaj veya saklarken ince bir doku kağıt fermuar ve kumaş arasına yerleştirilmelidir.

Fermuarlar Anatomisi

Isim Tanım
Otomatik Kilit Slider Zincirindeki kilit eylem sağlayabilir bir kaydırıcı
Boncuk Iç içe kilitlenen elemanlarının iliştirilmesini bandın iç kenarında yer alan bir büyütülmüş kesit
Alt montaj Bu ayrılabilir ya da olmayan ayrılabilir olup fermuarın için Fizibilite sağlayabilir fermuarın en bulunan elemanları.
Alt Stop Hemen altında, iki bant üzerinde sabit ya da zincir üzerinde bir bileşen olarak zincirden uzağa kaymasını önlemek için kaydırma ve altta bir araya bantları tutmak için işlevler sağlamaktadır.
Köprü Üst Stop Sadece zincirin üzerinde bulur bir bileşen, birlikte iki İğnelerine tepelerini tutmak için bir fuction sağlar ve uzak zinciri kaymasını sürgüsünü önler.
Cam Kilidi Slider Çekme üzerindeki kıvrılmış çıkıntı elemanlarının karşı pencere ve pres boyunca uzanan bir kilitleme eylemi sağlayabilir bir kaydırıcı.
Zincir kalınlığı Mesafe zincirinin önden arkaya ölçülür.
Zincir Genişliği Boncuk elemanlarının ötesine konumlandıran eğer mesafe elemanlarının omuz arasında veya kordonun dış kenarları arasında ölçülen.
Sürekli Eleman Sürekli olarak monofilament ile birlikte oluşan elemanların bir chian.
Sürekli Eleman Fermuar Bir fermuar elemanları yukarı ve aşağı kaydırma çubuğunu yapan ve devre dışı olduğu boyunca bantlar karşıt kenarlarında yer alan iki sürekli olarak meydana getirilen elemanların oluşur.
Kordon Çeşitli iplikler bir boncuk üretiminde bir iplikçik şeklinde birleştirilir.
Exposed Bant Genişliği Bandın dış kenarına elemanların omuzlarından ölçülen bant mesafe.
Sabit Tutucu Bandın alt kısmında yer alan bir bileşen, her zaman tespit pimi yapıştırılmıştır.
Ağız Elemanları içine girmek veya kaydırıcıyı bırakın hangi sürgünün açılması
Ağız Genişliği Kaymak flanşlar arasında ölçülen mesafe <
Hareketli Tutucu Bunun dışında sabit bir tespit benzer bir tespit şeridi boyunca hareket edebilir. Bu durumda, bant üstten aşağıya doğru hareket eden kaydırma olmadan alt ucundan yukarı doğru hareket, tespit elemanı ile ayrılabilir.
Nonseperable Fermuar İki stringers, bir veya her iki uçta birbirine bağlı iki kirişler için ayrılmış edilemeyen bir fermuar.
Pin Lock Slider Çekme üzerinde bir çıkıntı vardır ve sürgü kilitleme pozisyonunda olduğunda, porjection şart, iki komşu elemanlar arasında kalan olacak bir kaydırıcı
Ayrılabilir Pin Bir bandın altındaki tane üzerinde yapıştırılmış bir pim.
Ayrılabilir Fermuar Bir fermuar böylece fermuar iki kirişleri tamamen devre dışı kalır ve yeniden angaje edilebilir, zincirin altındaki ayrılabilir iğne ve tespit elemanı ile donatılmıştır.
Dur Zincirin alt ve üstünde yer alan bileşenleri, olarak zincirden uzağa kaymasını sürgüyü önlemek için kullanılır.
Kiriş Bant, boncuk ve elementlerin oluşturan zincirinin bir tarafı.
Zincir Bir fermuarın her iki yarısı birbirine karıştığı zaman oluşan sürekli bir parçası.
Zincir Ebat Zincirin özel göstergesi, dişlerin boyutu, yani ifade eder.
Dişler Chain.It oluşturan tek tek elemanlar bandın kenarı boyunca yapıştırılmıştır ve birbirine için kullanılır
Slider Fermuarı açmak veya kapatmak için zincirin yukarı ve aşağı hareket cihaz.
Kulakçığı çekin Yukarı veya aşağı kaydırma çubuğunu hareket ettirmek için basılı tutun sürgünün bir parçası
Malzeme Bu tür metal zincir olarak fermuar yapımında kullanılan zincir tipi, plastik kalıplı, zincir veya itlaf (naylon) zincirini belirtir.
Bant Fermuarın kumaş parçasıdır.
Bant Genişliği Sadece fermuar zincirinin bir tarafında kumaşın genişliği ifade eder.
Bant Ends Zincirinin üst ve alt ya da dişler ötesine uzanan fermuar kumaş parçası.
Stil Fermuar özel bir uygulama için monte edildiği bir şekilde belirtir.
Üst Stop Zincir çıkmasını önlemek için sürgüyü bir fermuar alt ucuna sabitlenmiş iki cihaz.
Alt Stop Ayrılmasını fermuarın her yarım önlemek için bir fermuar en sonunda kullanılan bir alt durdurmak için benzer bir cihaz.
Pim Olan işlevi iki fermuar kenetlenme sağlamaktır (ceket tipi) fermuar aspire kullanılan bir cihaz.
Kutu Olan işlevi doğru pimini hizalamak için bir ayırıcı (ceket tipi) fermuar kullanılan bir cihaz.
Isı Seal Patch Pamuk bir ayırma fermuarın alt ucuna bağlı bir naylon lamine malzeme türünü güçlendirmek için kullanılır.
Fermuar Onlara bağlı iç içe kilitlenen iki elemtents kirişler oluşan bir fermuar. Bir yönde, sürgü hareket eder, bu iki kirişler üzerinde interlocakble elemanları birlikte meşgul ve ters yönde sürgü hareket, bu yapan öğeleri iç içe kilitlenen devreden neden olur zaman zaman neden olur.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın