İki iplik kumaş

İki iplik kumaş

Astar örgü olarak da bilinen iki iplik kumaş, her sezonda farklı bir yer ediniyor kendine. Zaman geçtikçe sektör içinde iyice büyüyen iki iplik hangi özelliklere sahip gelin bir bakalım.iki iplik kumaş fiyatı .HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

RL tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde, iğne ve kilit dizilişi ile elde edilmektedir. Ve kumaş birbirinden farklı kalınlıkta olan iki ipten üretilmesi nedeni ile iki iplik adı verilmiştir. Farklı numaradaki iki ipliğin aynı iğneye verilmesi ile elde edilen kumaş, görünüşü itibari ile oldukça farklıdır.

Astar ipliği genelde kalındır. Hacimli ve şardonlanmaya müsait olan iplerden üretilir. Astar ipliği ile zemin ipliği arasındaki kalınlık farkının iki kat olması tavsiye edilir.  Astar ipi kalın olmalıdır. İki iplik kullanımı olduğu için tek iplikten üretilen kumaşlara nazaran gramajı daha fazladır. Maliyette buna bağlı olarak fazladır.

İki iplik kumaş nelerde kullanılır?  Her sene farklı bir moda akımı dünyayı çalkalarken kullanılan malzemeler de her sene yenileniyor. Farklı farklı tasarımların piyasaya sürüldüğü bu zamanlarda, farklı kumaşlar da ön plana çıkıyor. Gün be gün kullanımı iyice artan ve gözde malzemelerden biri haline gelen iki iplik, gündüz spor kıyafetlerinde, gece kıyafetlerinde ve bebek giyim sektöründe yaygın olarak kullanılmakta ve piyasada kendine yer etmekte.likralı iki iplik kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

İki iplik kumaş bebek giyimde özellikle tercih ediliyor. Çünkü doğal yapısı çok yumuşak ve cilde zarar vermeyen bir dokuda üretimi yapılıyor. Bebek cildine yakın olan dokusu ise bebeklerinizi tahriş olmaktan korur iken, aynı zamanda da bebeğinizin vücut ısısını sabit tutma görevini yerine getirerek bebeğin hava değişimlerinden etkilenmesine engel olur. İki iplik malzeme esnek ve sıkmayan özelliği sayesinde bebeklerin hareketine izin verir, onları daraltmaz. Bebekler için vazgeçilmezler arasında her zamanki gibi bu sene de yerini koruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın