Gabardin Kumaş – Kumaşçı

Gabardin Kumaş

İplik özel, karmaşık bir süreç tarafından oluşturulan ve daha sonra kumaş türüdür dokuma bir üzerinde tezgâhı . gabardin kumas farkı ......HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizKumaş dokuma önce, ipliklerin bazı bölümlerde, kapalı, bağlı ve boyanmaktadır. Sonra, kumaş kravat boyalı ve non-boyalı iplikle dokunmuş olduğunda, renk ve desen ayrı bir tasarım oluşturulur. Kumaş daha sonra giysilerden halıları ve ev iç için, çeşitli şekillerde kullanılmaktadır yün, pamuk, ipek ve da dahil olmak üzere, pek çok malzemelerden oluşturulabilir.

Kumaş boyuna çalıştırmak konu – – kumaş dokuma önce tie-boyalı olan çözgü iplikleri zaman çözgü gabardin  kumaşın en yaygın tarzı, oluşturulur. Çözgü iplikleri desen ve boyalı oluşturmak bağlı, paketlenmiştir. Boya ipliğin bazı bölümlerini yoluyla sızabilir ve renk olmayacak kadar, arzu edilen etkiye bağlı olarak, balmumu veya lastik contalar demetin kısımlarını örtecek şekilde kullanılabilir. Bu adımlar, kumaşta arzu edilen her bir renk için tekrarlanır. Tüm süreç çok zaman alıcı ve gelişmiş bir sanatçının becerileri gerektirir.

Benzer şekilde, atkı sadece atkı iplikleri, ya da kumaş çapraz çalıştırmak Konu ölme sonucudur. Atkı çözgü daha bulanık bir desende olmasına yol eğilimindedir. Çözgü ve atkı iplikleri, hem boyalı zaman, bu bir çift adı verilen bir tekstil sonuçlanır. Çözgü ve atkı ipliklerinin her ikisi de Boyama genellikle daha az hassas olan bir modeli verir.gabarin kumaş ......HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Gabardin kumaş dünyada popüler, ama Türkiye Orta Amerika, Asya ve Güney Amerika’da özellikle yaygındır. Japonya, Kamboçya, Tayland ve Orta ve Güney Amerika’nın insanlar kendi bölgelerinde ve miraslara özgü desenler var. Hindistan ve Endonezya kumaşlar onların kesin çift çok zor bir tekniği için bilinir. Tay geleneksel tören amaçlı ve soylular tarafından giyilen, ancak beri daha yaygın hale gelmiştir.

Kuzey Amerika ve Avrupa gibi diğer yerlerde, kumaş seri üretim perakendeciler yüksek moda tasarımcıları giyim kullanılır. Ikat seri üretimi çok pahalı ve zaman alıcı kitle oluşturmak için olduğu gibi, esinlenen baskılar değil, gerçek dokuma kumaş olma eğilimindedir. Gabardin kumaş desenleri moda 1960’larda giyim ve geç 2000’li yıllarda özellikle moda idi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın