Gabardin Kumaş Özelliği

Bu dayanıklılık ve stil konusunda kıyafet seçerken, herhangi bir terzi size söyleyecektir – gabardin ürünleri seçin. Bu maddesel dünyanın moda tarihinin en ünlü karakterlerinden biri sunulmaktadır, Thomas Burberry, bir yüzyıldan fazla hala geçerlidir. Zaman test bir kumaş, – Bu yüzden güvenle bu gabardin söyleyebiliriz.gabardin

Londra’da olmuştu nemli ve yağışlı hava, karşı korunmak için giysi gibi on dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında nadir değildir, ağır popüler, ama yağmurluk-Mac’ler. Bu nedenle, dikili kauçuk ile emprenye edildi ve bu malzeme, bir önemli dezavantaja sahiptir – hava değildir.

“gabardin”, kötü hava ve Ortaçağ’da fakir seyahat korunaklı – adını ücretsiz giysi tarafından alınan malzemenin adı. Daha sonra, 1888 yılında, Burberry malzeme imalat teknolojisi patentini aldı. Burberry uzun süre ve onun fabrikada askeri ve gezginler için giyim konusunda uzmanlaşmıştır. Thomas liderliğindeki İngiliz askerlerinin bu konuda bazı türleri memuru formları dikmek için bu yapıldı.

Tarihçilerin açıklaması olarak, Burberry yün Merinos koyun ırkı kullanılan kumaşların üretimi için. İnce şeritler bir kabartma deseni ile – bir taraftan, bir yumuşak malzeme, diğer yandan. Maddenin ilk biçimleri, siyah beyaz ve kum renginde boyanmış. Sadece ordu subayları, aynı zamanda sivil nüfusu değil sevme gibi ve kıvrımlar direnç olarak Malzeme özellikleri. Ve şimdi, giyim ve pantolon, etek ve rahat giysileri gabardin sadece sıkıca İngiliz moda günlük hayatta kurdu. Kendim dikmek gabardin bir kat şık olarak kabul edildi. Aslında, bu malzemenin sayesinde, marka “Burberry” ve çok popüler oldu.

Kullanım ve Bakım

Ceket, mont, takım elbise: Kalın yün ya da yarı-yün gabardin giyim dikmek için kullanılır. İnce malzeme çeşitleri pantolon dikmek, etek, elbise, tunik. Aynı zamanda Özellikle sıkı ve şık elbiseler gabardin karışımı görünüyor. Fırfır ya da fırfırlar bir elbise dikmek: Onun renkleri ilginç ağız “canlandırmak” olabilir, biraz sessiz ve özlü Ayrıca, sentetik gabardin olarak düşük maliyet ve bakım kolaylığı gibi özellikleri, onu üniforma ve iş giysisi için kumaş olarak önemli bir yer almaya izin verdi. Bu konuda sağlık çalışanları için kostüm dikmek, imalat veya hizmet personel. Bu kumaş uygulaması evrenseldir. Masa örtüleri, perdeler, peçete, yastık kılıfı ve benzeri: Gabardin sadece giysi değil, aynı zamanda iç dekorasyon için bağlı olabilir.gabardin. kumaş

Mobilya döşeme için kullanılır. Afiş, bayrak, streç işaretleri reklam: Ve sentetik kompozisyonun konuda promosyon ürünleri için logo veya tasarımlar yazdırmak için uygulanır. Kumaş kullanılarak benzer ürünler için bir temel olarak beyaz. Ürün Bakım gabardin kompozisyonuna bağlıdır. Üst dikiş elbise, daha kuru temizleme vermek için hangi Saf yün çeşitleri, ürünün şeklini korumak ve büzülme önlemek için. Polyester kumaşlar sentetikler için makine modunda yıkanabilir. Genel olarak, daha iyi. Ürün etiketinde yönergeleri izleyin bu zarar veya kumaş deforme olabilir gibi, çok sıcak gabardin sıcak demir Demirden değil. Kesin sıcaklık ve yeniden belirleyen doku kompozisyonu. İçeriden ve tülbentten geçirilerek ürünü demir emin olun. Yani maddenin bir mat dokusu kaydedin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın