Gelinlik Modası – Moda Gelinlik

Gelinlik Modası – Moda Gelinlik

Modern zamanlarda, bir gelinin peçe sadece sık geleneksel beyaz veya krem ​​gelinlik kostüm için bir aksesuar olsa da, tarih boyunca var. Fr  wo  HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizFarklı kültürlerde ve zamanlarda farklı şeyler sembolize, ancak genellikle gelinin yüzünü gizlemek için tasarlanmıştır. Diğer kültürlerde, sadece damat gelinin yüzünü görmek gerektiğini sembolize ederken, bazen, damat, onlar evlendiler önce gelini görmek için alamadım. Bir peçe de, kötü ruhlardan korumak için gelin bakirelik gelen evli hayata geçişi sembolize etmek, ya da Tanrı’nın önünde saygı ve tevazu göstermek için kullanılabilir.

Bir peçe evlilik töreninin bir bölümü sırasında yüzün üzerinde yıpranmış olabilir ve o zaman evliliğin ilk öpücük için törenden sonra damat tarafından yukarı kaldırılır. Sadece baş ve başın arkasında bir bölümünü kapsar – peçe her zaman, ancak, birçok modern düğün, yüz kapsamaz. Peçe, uzun ve karmaşık işleri olmak, ya da çok kısa ve basit olabilir.

Eski Yunanistan ve Roma sık sık özellikle gelinin görünümünü gizlemek için bir örtü kullanılır.------987wo  HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Çoğu evlilikler düzenlenmiştir yana, damat gibi sesler, aileleri damat çekici gelinin görünüyor bulamadık eğer potansiyel bir eş reddetti istemiyordu dangalak gibi, düğün gününe kadar gelin görmek ve olmayabilir. Bunun bir sonucu olarak, gelin perde bir gizlemek cihaz ve sık beyaz değildi. Kırmızı peçe Roma’da, sarı peçe sıklıkla tercih renk iken, Antik Yunanistan’da popüler olma eğilimindeydi.

Bazıları da İskandinav ve kadınların aslında kaçırılan ve kaçıranlar için evlendiler diğer kültürlere gelin örtünme geleneğini tarih. Bir battaniye gelinin peçe kaba bir öncü, kadının başının üzerinde atılmış olabilir. Bu genellikle güvenli ve yakalanan kadın bastırılmış.

Oldukça birçok diğer grupların özel karşı, bir düğün damat tarafından gelinin bir tören örtünmeyi içerebilir. Bu onun güzelliği bakılmaksızın gelin damat saygısını sembolize edebilir. Ayrıca oynama biçimi olarak görülebilir: gelinin bakışları, yalnız damat için ve bu nedenle örtülü olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın