Giyim kumaş özellikleri

Giyim kumaş özelliklerini tanımlama

İşte farklı kumaş ve onlardan inşa edilebilir örgüleri hızlı bir bakalım. Bu (en azından genel düzeyde) Bu kumaşların aşina olmak için iyi bir fikirdir böylece size giysiler arasında karar dahaki seferde aradığınızı biliyorum.

Çuha: ince, sıkı dokunmuş kumaş, tüm pamuk veya hafif yatay kaburga ile bir harman ya.ksmir

Brocade: yükseltilmiş tasarımları ile karakterize bir dekoratif kumaş. Genellikle bazen gerçek gümüş ya da altın parçacıkları tarafından desteklenen, ipek yapılmış.

Küçük motiflerle baskılı bir düz örgü pamuklu kumaş.

Kaşmir: çok yumuşak ve son derece sıcak hem Kaşmir keçisi yününden, dokuma bir yün. Çünkü çevredeki kaba saç ince liflerin ayrılması zorluk, kaşmir lüks bir üründür.

Dantel: iplik ve kurdele ile nakış tarafından oluşturulan net bir arka plan ve çiçek tasarım desenleri ile Dantel.

Şifon: Çok bükümlü lifleri ile, hafif, son derece dik ve havadar kumaş. Genellikle tam pantolon ve gevşek üstleri veya elbiseler kullanılır.

Fitilli Kadife: bir kesme havlı dokuma yapı kullanan bir kumaş, genellikle pamuk veya pamuk harmanından imal edilmiş. çizgi bir inç kordların sayısıdır.

Krep Kumaş: bir kırışık sahip bir kumaş, örtüler, ya da tane yüzey ve çeşitli farklı malzemelerden imal edilebilir. Krep dokumanın ipek ve en lüks olarak, 4-kat ile, çeşitli genişliklerde geliyor.

Çok dayanıklı bir yakından dokunmuş, düz veya nervürlü pamuklu kumaş. Bu ağırlık tuval benzer ama daha hafif.

Dobby: genellikle geometrik desenler küçük, olan bir dekoratif örgü.kumaş. cashmere fabrics

Faille: biraz parlak ve düz, çapraz kaburga olan bir yakından örme kumaş. Faille pamuk, ipek, veya sentetik yapılabilir.

Gabardin: bir tuval dokuma, açık çapraz kaburga, yün, pamuk, suni ipek ya da naylon veya karışık yapılabilir yün kumaş.

Şemsiye Kumaş: Çeşitli ipliklerden yapılan bir kumaş, genellikle bir kontrol şeklinde olmaktadır.

Balıksırtı: kendine özgü zikzak etkisi ile bir dimi örgü.

Mikroelyafların: doku ve doğal fiber bez örtü ile tekstil içine ancak gelişmiş yıkanabilir, nefes ve su iticilik özelliği ile dokunmuş olabilir son derece ince sentetik elyaf.

Saten: En sık akşam giymek kullanılan bir parlak kumaş.

Spandex: konfor, hareket ve şekil tutma sunan bir esnek kumaş. Ayrıca kendi markası (DuPont tarafından oluşturulan) Lycra tarafından bilinmektedir.

Tafta: yapar hışırtı sesi ile kolayca tanımlanabilir var ince çapraz kaburga ile net, sıkı dokunmuş kumaş. Başlangıçta tüm tafta ipek yapılmış, ancak bugün bu bazen ipek ile birlikte sentetik kumaşlar çeşitli yapılabilir.

Kadife: lüks kumaş bir defa sadece ipekten yapılmış, ancak bugün pamuk da dahil olmak üzere farklı kumaş bir dizi meydana gelmiş olabilir. veya kesilebilir olmayabilir yoğun döngüler, bunu bir peluş bir fikir vermek.

Ne kumaş karışımları yapar

Bir kumaş lifleri harmanlayan kırışmasıetek HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43nı önlemek veya bir giysinin maliyetini düşürmeye yardımcı olabilir. İşte karışımları ve onların avantajları birkaç örnek:

Polyester ve pamuk: Polyester dayanıklı kırışık olduğu; Pamuk değildir. Iki harmanlayarak bir giysi ütülenecek gerek olmayabilir ya da pamuk tarafından sağlanan konfor çok korurken, daha az ütü gerektirir.

Keten ve ipek: ipek değil ise Keten kolayca kırışıyor. Keten ipek ekleyerek, bir giysi gibi kolayca kırışık olmayacak ve daha iyi asmak olacaktır.

Spandex ve pamuk: Spandex esnek ve dayanıklı, ve pamuk cildinize nefes sağlar. İki spor giyim için mükemmel bir kombinasyon yapmak.

Pamuk, polyester, suni ipek ve: Pamuk nefes alma polyester mukavemeti, ve suni ipek üzere parlaklık sağlar. Buruşuk eğer ki üç teklifler dayanıklılık, ultra-yumuşaklık, esneklik ve mükemmel olan bir kumaş, kumaş geri sıçrar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın