Giyim Kumaşları

Giyim kumaş,Giysilik kumaşlar,yazlık giysi kumaşı,yazlık giysilik kumaş,kışlık giysilik kumaş,giysilik kumaş çeşitleri,giysilik kumaş modası,moda giysilik kumaş,

Giyim Kumaşları Parti Kumaş Alan. Giysilerimiz Neden Yapılıyor?

Günümüzde giysiler çok çeşitli farklı malzemelerden üretilmektedir. Pamuk, keten ve deri gibi geleneksel malzemeler hala bitkilerden ve hayvanlardan elde edilmektedir. Ancak çoğu giysinin fosil yakıt bazlı ham petrolden türetilen malzeme ve kimyasallardan yapılmış olma olasılığı daha yüksektir.

Günümüzde giyimde yaygın olarak kullanılan dokuz ana hammadde türü vardır.

  • Sentetik materyaller

Sentetik liflerin ve kumaşların kaynağı fosil yakıtlı ham petroldür. Moda endüstrisinde kullanılan tüm elyafların% 65’inin sentetik bir malzemeden yapıldığı tahmin edilmektedir – esas olarak polyester, ancak ayrıca naylon, akrilik, polipropilen ve elastan. Gelecekteki tüm elyaf büyümesinin yaklaşık% 98’inin,% 95’inin polyester iplik  olması beklenen sentetik elyaflarda olması bekleniyor.

Samsun kumaşçılar,samsun parça kumaş satanlar,samsun parça kumaş kime satarım,samsun şifon kumaş satanlar,samsun şifon kumaş kime satarım,samsun’daki kumaşçılar,samsun kumaşçılar çarşısı,samsun’da kumaş nereden alırım,

Pamuk

Stok kumaş satın alan. Dünyada kullanılan en eski liflerden biri ve en önemli gıda dışı mahsul pamuktur. Şu anda pamuk, küresel olarak tüm elyaf kullanımının yaklaşık% 21’ini oluşturuyor – yaklaşık 21 milyon ton 3 – ancak pazardaki payı, sentetik alternatiflerden kaynaklanan rekabet nedeniyle düşüyor. Pamuk üretimi, ekim ve işlemede yaklaşık 350 milyon insanın yer aldığı düşük gelirli ülkelerdeki çiftçiler için özellikle önemlidir.

Selülozik lifler / viskon

Bu malzemeler, doğal bir kaynaktan (bambu veya ağaçlar gibi) ekstrakte edilen selüloz olarak başlar ve daha sonra polyester yapımına benzer bir işlem kullanılarak ezilir, hamur haline getirilir ve liflere dönüştürülür. En yaygın selülozik kumaş, ipek benzeri nitelikleri nedeniyle ödüllendirilen parti viskondur (icat edilen ilk viskon kumaş türü olan suni ipek, ipeği taklit etmek için yaratılmıştır). Tekstil pazarı için her yıl yaklaşık 6 milyon ton selülozik elyaf üretiliyor ve yaklaşık 9.1 milyar dolar değerinde. Bu payın 2025 yılına kadar yılda yaklaşık% 8 artması bekleniyor.

Yün

Ev tekstili. Bir Bayram sofrası için çarşaf, yastık, masa örtüsü, peçete Bu inanılmaz setleri, yanı sıra oda ve salonlar uyumak için muhteşem perdeler. İki taraflı veya çok tabakalı olabilir. Atlas güzel dökümlü ve ışık parıldıyor. Sihirli kızdırma malzemesi kızların odalarında bir favori yapar. Bayan giyim. En yaygın olarak kullanılan akşam ve gelinlik saten olduğunu. Şekilde monte, onun mükemmellik vurgular, ve pek buruşuk. Bu zarif ve düzgün olması için gece geç saatlere kadar gelin veya balo kraliçesi sağlayacaktır. Bu dokudan parlak lüks gecelik, gençlik gömlek, moda pantolon ve şort, şık ceketler, mont ve palto için bluz ve balataları dikmek. Erkek Giyim. İpek saten herhangi büyük bir resepsiyon yapamaz onsuz smokin üretimi için de geçerlidir. Ondan da kravatlar, gömlekler ve yelekler dikmek. Çocuk giyim. Çocuk için en iyi gömlek, elbise ve tiyatro kostümleri saten kumaştan yapılır. Malzemenin parlayan parlaklık neşeli bir tatil bir atmosfer yaratır ve Yeni Yıl ruh verir.

Geleneksel bir elyaf, özellikle soğuk iklimlerde, yünün kumaş alan dünya pazarında küçük ve azalan bir payı vardır (yaklaşık% 1). Yaklaşık 1.16 milyar koyundan oluşan küresel bir sürüden yılda yaklaşık 2 milyar kilogram ham yün üretiliyor. Bu kabaca gezegendeki herkes için yılda kişi başına bir yün süvetere eşittir 6. Bu figürler, giysi dışındaki eşyalarda (mobilya veya halı gibi) kullanılan yünlü kumaşları içerir.

İpek

Eski, çok değerli bir kumaş alan ipekböceği türü tarafından üretilen iplikten elde edilir. 60’tan fazla ülkede her yıl yaklaşık 202.000 ton ipek üretilmektedir (toplam lifin yaklaşık% 0,24’ü 7 ), ancak üretimin büyük kısmı bir avuçta yoğunlaşmaktadır:  Diğer doğal elyaflarla karşılaştırıldığında, ipek inanılmaz derecede değerlidir ve kilo başına yaklaşık kilo ile kumaş üretim değerini yılda yaklaşık 3,03 milyar dolar yapar.

Deri

İnsanların giyim eşyası olarak kullandığı en eski malzemelerden biridir ve özellikle ayakkabı ve aksesuarlarda önemli bir kumaş satın alan olmaya devam etmektedir. Deri üretiminde her yıl yaklaşık 3,8 milyar inek ve diğer büyükbaş hayvanlar, koyun ve keçiler kullanılıyor 9 – gezegendeki her iki insana yaklaşık bir hayvan. Dünyanın deri hammaddesi arzının yarısından fazlası gelişmekte olan ülkelerden geliyor.

Bast lifleri

Giyim kumaş,Giysilik kumaşlar,yazlık giysi kumaşı,yazlık giysilik kumaş,kışlık giysilik kumaş,giysilik kumaş çeşitleri,giysilik kumaş modası,moda giysilik kumaş,

Keten (kumaş alan) ısırgan otu gibi bas lifleri, şu anda toplam kumaş kullanımının yalnızca küçük bir bölümünü oluşturmalarına rağmen, binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılan geleneksel bir kaynaktır. Bu lifler, odunsu çekirdek (kiloyla kumaş alan) ile en dıştaki katman (epidermis) arasında yer alan bitkinin iç kabuk katmanında parti kumaş alan bulunur. Uzun floem hücreleri , saf elyaf olarak veya pamuk gibi diğer elyaflarla karışım halinde dokumaya veya dokumaya 11 hazır hale getirilmeleri için daha fazla muamele edilmeden önce ksilem ve epidermisten ayrılmalıdır . Çoğu sak elyafı, kağıt, ipler ve halılar gibi diğer ürünler için kullanılır.

Deneysel kumaşlar

Bu, çeşitli olan ancak kullanılan tüm kumaş miktarının yalnızca küçük bir bölümünü oluşturan geniş bir elyaf ve malzeme kategorisidir. Bunların çoğu doğası gereği deneyseldir – örneğin, orijinal olarak mantar 12 , ananas 13 veya sütten elde edilen malzemelerden yapılmış olabilirler . 14

Fikirler ve donanım

Metaller, plastikler, ahşap ve diğer çeşitli malzemeler, birçok giysiye (fermuarlar, düğmeler, tokalar, tokalar vb.) Özgü olan ‘donanım’ yapımına gider.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın