Polyester Kumaş Nedir? Polyester Kumaş Alan.

Polyester stok kumaş alan,polyester parti kumaş,polyester spot kumaş,polyester iplik alan,iplik satın alanlar,ip satın alanlar.

Polyester Kumaş Nedir? Polyester Kumaş Alan.

Polyester kumaşlar ve malzemeler

Giderek artan şekilde kıyafet alırken kumaşta perde, nevresim, polyester görülebilmektedir.

Bugün bu malzeme, özellikleri ve bakım kolaylığı nedeniyle hak ettiği popülerlik kazanıyor.

Polyester nedir

Bu malzemenin ikinci adı polyesterdir, polistirenden elde edilen polyester liflerinden sentetik olarak yapılır – yağ ve hidrokarbon işleme ürünleri.

Bugün tüm sentetik kumaşlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Dünya tekstil üretimi bu özel kumaşın özelliklerine göre% 50’dir.

Stok Kumaş. Görünüşünde% 100 polyesterden üretilen ürünler tül veya şifon gibi ince veya yağmurluk kumaşı kadar güçlü olabilir. Bazen yün veya pamuk gibi hissederler. Bu çeşitlilik, elyafın yapısı, işlenmesinin özellikleri ve kumaşın dokuması ile açıklanmaktadır.

Hem erkek hem de kadın ürünleri polyesterden, daha az sıklıkla çocuk ürünlerinden yapılmıştır. Ayrıca mobilya örtüleri ve pelerinleri, perdeler, halılar ve çok daha fazlasını dikerler.

Tarih ve üretim

Yurtdışında ilk polyester üretim tecrübesi geçen yüzyılın 30’lu yıllarına kadar uzanıyor. 1949’da Rusya’da ortaya çıktı ve 60’lı yıllarda ambalaj malzemeleri ve yapışkan bantların üretiminde yaygınlaştı.

Polyester üretiminde birkaç ana aşama vardır:

ana hammaddelerin hazırlanması – hidrokarbon ve yağ;

daha sonra polistirenin ayrılmasıyla hammaddelerin işlenmesi;

polistirenden sıvı polyester elde edilmesi;

ortaya çıkan kütlenin kimyasal saflaştırılması;

polyester liflerin oluşumu;

liflere gerekli nitelikleri vermek;

tuval üretimi.

Stok Kumaş Alan. Polyesterin özelliklerini iyileştirmek veya üretim sürecinde niteliksel olarak yeni bir malzeme yapmak için polyester, hem doğal hem de yapay kaynaklı diğer liflerle birleştirilir.

Teknolojik süreçte sıkı sıkıya bağlı kalınarak, ortaya çıkan malzemenin kimyasal bir kokusu olmamalı veya vücutta çizgiler ve boya izleri bırakmamalıdır.

Polyester ile kumaşların bileşimi ve özellikleri

Poliamid kumaş satın alan ile kombinasyon halinde ipeğe benzeyen hafif, elastik bir malzeme elde edilir. Esneklikte farklılık gösterir, aşınma direnci, şeklini ve rengini iyi korur. Dezavantajlar, kumaşın düşük ısı direnci ve düşük higroskopikliğini içerir.

Polyesterin elastan ile kombinasyonu, mükemmel esneme özelliğine sahip ve düşük yoğunlukta iyi mukavemet ve nefes alabilirliğe sahip bir malzeme sağlar. Bununla birlikte, bu tür kumaşlardan yapılan ürünler doğrudan güneş ışığına karşı hassastır ve solabilir. Çoğu zaman çoraplar, çoraplar, eldivenler ve diğer dar şeyler yapılır.

Polyestere pamuk eklendiğinde yataklık ve triko için ideal kumaştır. Malzeme higroskopiktir, güneşe dayanıklıdır, çabuk kurur ve kırışmaz.

Polyester, viskonun kalitesini önemli ölçüde artırarak onu daha dayanıklı ve renk solmasına karşı dirençli hale getirir. % 30 viskon kumaş alan ve% 70 polyester oranında ev ve iş elbiseleri dikmek için idealdir.

Polyesterin yoğunluk birimi

Parti Kumaş Alan. Den, bir kumaştaki ipliklerin doğrusal yoğunluğunun, ağırlık ve uzunluk arasındaki oranın bir göstergesidir. 1d, 9 kilometrede 1 gram ipliktir. Sayısal gösterge ne kadar yüksekse, yoğunluk o kadar büyüktür.

300 denye, spor ve turistik ekipman, giysi ve aksesuar, iplik, iplik üretiminde yaygın olarak kullanılan oldukça yoğun bir kumaştır.

500 denye çeşitli sporlar için ekipmanların yapıldığı yoğun bir malzemedir. Ayrıca kamyonlar, çadırlar, sırt çantaları ve çantalar için tente yapımında da kullanılır.

600 denye – harici agresif ortama direnç ile karakterizedir. Düşük elektriksel iletkenlik, iyi su iticilik. Kumaşın uygulama kapsamı aynıdır ancak ürünler bir sınıf üstü elde edilir.

900 denye – kumaşın bu yoğunluğu suyun geçmesine izin vermez, aynı zamanda ultraviyole ışınları Aşırı koşullara uygun yüksek kaliteli ekipman ve iş kıyafeti ondan dikilir. Polyesterin naylon ile birleştirilmesiyle inanılmaz bir mukavemet ve elastikiyet elde edilir.

% 100 polyesterden mamul kumaş çeşitleri

Ürdün , poliüretan ilaveli bir kumaştır. Yüksek aşınma direncine sahip pürüzsüz yanardöner bir yüzeye sahiptir. Su geçirmez ve rüzgar geçirmezdir.

Spot Kumaş yoğun poliüretan emdirilmiş bir kumaştır. Su ve kir tutmaz, rüzgardan korur.

Prince , su geçirmez işlem ve rüzgar geçirmez özelliklere sahip mat ipeksi bir kumaştır.

Bonding , soğuğa karşı koruyan yoğun, nefes alabilen bir kumaştır. Kışın rahatlık ve sıcaklık verir, bu nedenle çocuk dış giyimi ondan dikilir.

Trilobal – güzel bir sedef parlaklığına sahiptir ve bu nedenle kıyafetler ondan esas olarak çocuklar ve kadınlar için yapılır.

Dosya iyi estetik görünüme sahiptirler oldukça yoğun bir malzemedir. Kumaş su geçirmez ve rüzgar geçirmezdir, çabuk kurur, şeklini ve görünümünü korur.

Tafta – neme ve kimyasallara karşı direnç gösterir. Malzeme turistler ve kurtarıcılar için ekipman üretiminde talep görüyor.

Memori stok kumaş, üzerindeki önceki etkiyi hatırlar – kırışır veya yumuşatır.

⇒Polyesterin avantajları

Polyester Kumaş Alanlar Kumaş.
Polyester Kumaş Alanlar Kumaş.

Diğer malzemelere göre kumaştaki polyester yüzdesi farklı olabilir. Ancak küçük bir içerikle bile özellikleriyle ürünlere özel değer katar:

malzeme kırışmaz ve gelişmiş ütüleme gerektirmez;

çabuk yıkanması ve kurutulması kolaydır;

gerilmez veya solmaz;

ürünler hafif, dayanıklı ve elastiktir;

aşınmaya dayanıklı ve dayanıklı;

güveleri ve diğer böcekleri çekmeyin;

düşük maliyetli;

kokuları emmeyin:

bakmak ve dokunmak hoş.

Polyesterin dezavantajları

yüksek yoğunluk nedeniyle, bu malzemeden yapılan şeylerin sıcak mevsimde giyilmesi elverişsizdir;

polyester sentetik olduğu için statik elektriği biriktirir, bu da tozu ve küçük kalıntıları çeker; antistatik bir ajanla tedavi edilmesi tavsiye edilir;

üretim süreci aksarsa kumaş alerjiye neden olabilir.

Kullanım alanları

Sentetik kumaş alan bir elyaf olan polyester, tekstil endüstrisinde geniş uygulama alanı bulmuştur. İç giyimden dış giyime, iş giysisi ve üniformalara, astar kumaşlarından, mobilya ve araba yatak ve örtülerine, okul çantaları, sırt çantaları, şemsiyeler, yumuşak oyuncaklardan her şey dikilir.

Aynı zamanda bir ısıtıcı görevi görebilir (sintepon, holofiber).

Daha önce olduğu gibi, paketleme malzemeleri, kayış kayışları, çekme halatları, metal muadillerinden yalnızca biraz daha düşük olan devasa yüklere dayanabilen% 100 polyesterden üretiliyor. Üstelik bu tür ürünlerin maliyeti çok daha düşüktür.

Ürün bakım kuralları

Ürün etiketinde belirtilen ürünün bakımı için üreticinin tavsiyelerine uymak gerekir;

Yıkama için önerilen sıcaklık 40 ° C’den yüksek değildir, böylece ürün şeklini kaybetmez;

makinede yıkamada, yalnızca düşük sıkma hızlarına sahip hassas bir mod seçilir;

kumaşın yapısını bozabileceği için ağartıcı kullanmak kesinlikle imkansızdır;

Polyester stok kumaş alan,polyester parti kumaş,polyester spot kumaş,polyester iplik alan,iplik satın alanlar,ip satın alanlar.

bir şeyin elektriklenmesini azaltmak için, yıkarken kumaş yumuşatıcı ekleyebilir veya özel bir antistatik madde kullanabilirsiniz;

Gerekirse ürünü yanlış taraftan bir ütüyle ütüleyin, ütünün sıcaklığını minimuma ayarlayın.

Polyester Kumaş Alan Müşteri Yorumu

Stok Kumaş. Genel değerlendirmeye göre, polyester içeren ürünler hafif ve rahattır. Bu tür şeyler güzeldir ve% 100 doğal malzemelerden çok daha pratiktir.

Pek çok yıkamadan sonra ürünün rengini ve şeklini koruduğu fark edilir. İnatçı lekeleri kolayca çıkarır ve çabuk kurur.

Bir şeylere bakmanın temel kurallarını inceleyerek çözülen ve ayrıca bir demir veya gazlı bezin tabanı için (büyükannenin yöntemine göre) seramik bir ağızlık satın alarak çözülen polyester ürünlerin doğru ütülenmesi ile ilgili birçok soru ortaya çıkıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın