Viskon Kumaş Fiyatları Viskon Nedir?

viskon fiyatları,viskon kumaş fiyatları,viskon kumaş kilo fiyatları,parça viskon alan,viskon parçası alan,zeytinburnu viskon kumaşçılar,viskon alanlar,viskon nereye saıtılır,
viskon fiyatları,viskon kumaş fiyatları,viskon kumaş kilo fiyatları,parça viskon alan,viskon parçası alan,zeytinburnu viskon kumaşçılar,viskon alanlar,viskon nereye saıtılır,

Viskon Kumaş Fiyatları Viskon Nedir?

Kumaşlar birçok farklı renk, boyut, ağırlıkta mevcuttur ve en önemlisi: Farklı liflerden oluşur. Bunlar doğal, sentetik, organik ve inorganik olabilir. Bazı kumaşların bazı önyargılarla mücadele etmesi gerekiyor. Bu blogda şu soruyu soruyoruz: viskon nedir? Genellikle yanlış anlaşılan tekstil.

Viskon nedir ve elyaf nasıl yapılır?

Viskon  iplik alan üretimi 19. yüzyılda keşfedildi, ancak 1924’e kadar suni ipek olarak satıldı. 1920’lerden itibaren rayon terimi. Viskon adı ipliklerin üretildiği viskoz , yani viskoz bir sıvının oluşturulduğu kimyasal işlemi ifade eder .

Ve şimdi yine Viskon lifleri rejenere selülozdan oluşur. Kimyasallar yardımıyla viskoz sıvıdan ipler oluşturulur.

Viskon Parçası Parça Viskon Alanlar.

Parti viskon kumaş alan. Selülozdan yapılan yapay bir elyaf olan kumaş nereye satılır? doğal bir elyaf değildir (pamuk, yün veya ipek gibi), ancak% 100 sentetik değildir (naylon veya polyester gibi) – ortada yer alır.

Viskon Kumaş Fiyatları Viskon Nedir?

Viskon parçası alan geniş kullanım alanı nedeniyle popüler olan ucuz bir kumaştır. Tişörtlerde veya gömleklerde ve hatta kadife veya tafta gibi lüks kumaşlarda pamukla harmanlanmış halde bulunabilir. Bazı hijyen ürünleri, hastane tekstilleri ve hatta çay poşetleri de viskondan yapılabilir.

Moleküler düzeyde, malzeme pamuğa benzer, ancak işleme bağlı olarak farklı kullanımlara sahip olabilir.

Şimdi birçok yüzü olan lif nedir? Viskonun ne olduğunu anlamak için üretim sürecine bakmamız gerekiyor.

Viskon nasıl yapılır?

Parça kumaş nerede satılır,parça kumaş kim alıyor,parça kumaş kime satarım,parça kumaş kimler alır,parça kumaş nerede bulurum,parça kumaş alan yerler,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş nasıl satarım,parça kumaş kimler alır,

Selüloz kayın, çam, ladin veya okaliptüs ağacından elde edilir. Hamur, sert ( viskoz ) bir kütle oluşana kadar çeşitli kimyasallar yardımı ile işlenir. Kütle daha sonra duş benzeri bezlerden bir eğirme banyosuna pompalanır, burada pıhtılaşır ve katılaşır: ilk viskoz iplikler oluşturulur. Bu filamentler, daha sonra işlenebilecek bir elyaf haline getirilir.

Parça viskon alan. Suni ve sentetik lifler iki farklı kategoriye ayrılabilir: selüloz, proteinler ve laktik asit gibi doğal polimerlerden yapılan lifler ve yalnızca laboratuvarda bulunan sentetik polimerlerden yapılan lifler . Bunlar, örneğin polyester ve elastanı içerir.

O halde viskon kumaş alan neden kimyasal bir elyaftır? Materyal esas olarak ahşaptan elde edilen selülozdan oluşur. Cevap basit: Viskon elde etmek için selülozun kimyasallar yardımıyla işlenmesi gerekiyor. Bu nedenle viskon genellikle rejenere lif, yani rejenere doğal maddelerden oluşan bir lif olarak adlandırılır.

Viskon çevre dostudur?

Stok Viskon kumaş alanlar geri dönüştürülmüş bitki artıklarından yapıldığından, malzeme genellikle çevre dostu ve sürdürülebilir olarak adlandırılır. Ama bu doğru mu?

Viskon, en eski insan yapımı elyaflardan biridir ve ilk olarak 1892’de ipeğe ucuz bir alternatif olarak endüstriyel olarak üretilmiştir. Viskon üretimi genellikle ahşapla başlar ve daha sonra kimyasal olarak işlenir.

Viskon Kumaş Fiyatları Viskon Nedir?

viskon fiyatları,viskon kumaş fiyatları,viskon kumaş kilo fiyatları,parça viskon alan,viskon parçası alan,zeytinburnu viskon kumaşçılar,viskon alanlar,viskon nereye saıtılır,
viskon fiyatları,viskon kumaş fiyatları,viskon kumaş kilo fiyatları,parça viskon alan,viskon parçası alan,zeytinburnu viskon kumaşçılar,viskon alanlar,viskon nereye satılır,

Fikirlerin farklı olduğu yer burasıdır.

Üretim birçok farklı kimyasal gerektirir: kostik soda, karbon disülfür ve sülfürik asit, üretimde rol oynayan maddelerden sadece birkaçıdır.

Yani bir yandan doğal ve sürdürülebilir malzemeden yapılmış bir kumaşımız var; Öte yandan zehirli kimyasalları sık sık kullanıyoruz.

Viskon kumaş alan geri dönüştürülmüş selülozdan da yapılabildiğinden, genellikle malzemenin, polyester gibi diğer suni ve sentetik elyaflardan daha iyi olduğu belirtilir. Bununla birlikte, viskoz, sözde işlemi kullanılarak giderek daha fazla üretilmektedir. Bu işlem toksik kimyasallar yerine N-metilmorfolin-N-oksit kullanır: toksik olmayan ve az sayıda atık ürün üreten bir çözücü. Üretim sürecinin önemli ölçüde daha az kirletici olduğu düşünülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın