Giysi Kumaş Nereden Alınır

Şu anda, sanayi yapısı ve amacı lifleri farklı dokularda büyük bir yelpazesi sunmaktadır. Bunların oluşturan liflerin özelliklerine göre belirlenir doku özellikleri. Dikiş Bugün 2malzemeler doğal ve sentetik liflerin temelinde yayınlandı.

Doğal kumaşlar ve bunların imalatı uzanan elyaflar, bitkisel, hayvansal ve mineral kökenli olabilir. İlk grup pamuk elyafının yapılmış olanlar, keten, kenevir, jüt, katır tırnağı sapları ve hayvan kökenli doğal doku vb.grubu yün, ve kırpıntı koyun yapılan da dahil olmak üzere (bitki dokusu), keçi, tavşan, develer, alpaka.

Özel bezlerinden gelen apaçık bir ayrılık doğal ipek elyaf hayvansal liflerin bir bağımsız grup, tırtıllar güve.

Kimyasal lif geleneksel 2 gruba ayrılır: Suni ve sentetik. İlk mineral, bitkisel veya hayvansal kökenli olan ham malzemelerin özel işleme ile elde edilir. Sentetik elyaf vb gaz, petrol, kömür gibi hizmet edebilir malzemeleri başlayan bir sentez yöntemi üretim.

Ve selüloz asetat solüsyonu muamele tarafından yapılan) viskon Yapay dokular büyük popülerlik (selüloz elde bazlı polimer çözeltisi), asetat. Naylon, Lavsan, klor ve Nitronic iplikten yapılmış kimyasal sentetik kumaşlar.

Doku özellikleri

1Yukarıda işaret edildiği gibi, kumaş her besleme mevcudunun kalitesine ve özelliklerine bağlıdır özellikleri farklılık gösterir. Aşağıdaki hazır giyim iş dokularda kullanılan en yaygın ve sık özelliklerini önerilmektedir.

Pamuk kumaşlar. Bu giysi, ev tekstili ve ev aksesuarları yapmak için en yaygın malzemelerden biridir. Onların popülerlik nedeniyle higroskopikliği, güç ve hijyen yüksek derecede dahil olan arasında yüksek kaliteli ve özel özellikleri için.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın