İpek Gömlek Modası

Doğal ipek kumaşlar

5Doğal ipek liflerden yapılmış kumaşlar çok çekici bir görünüme sahiptir. Onların ana özellikleri – hijyen, dayanıklılık ve gücü. İpek yöntem ve örgü büküm, çözgü ve atkı ipliklerinin türüne bağlıdır derecesi farklı karakteristik parlaklık vardır.

İpek kumaş hafif ve narin dokusu. Bu, plastik giysiler dikerken o asmak için izin, yıkamak ve demir kolaydır. Katlama dayanıklı ipek krep kumaş grubudur.

Yünlü kumaş

Yünlü kumaş üretimi için hammadde yün ve aşağı hayvanlar (koyun, tavşan, Indiana ve böylece. D.) vardır. Yün dokuma kumaşlar gücü, hijyenik ile karakterize edilir. Ayrıca, onlar sıcaklık tutmak.

İplik yün kumaş kalınlığına bağlı olarak ince (krep) ve kalın (asmak, tüvit) vardır. İnce yünlü kumaş, farklı ışık ipeksi parlaklık.

Yumuşak yün plastik, dayanıklı dokuma kumaşlar. Elyafların diğer tür hammadde ekleme (peletler oluşumu) ve kırışıklıklar, onları daha esnek dayanıklı olmasını sağlar.

4Viskon kumaşlar

Keten ve pamuk içindeki viskoz kumaştan kimyasal bileşimine göre. Yanı sıra geçmişte olduğu gibi, farklı hijyenik ve çekici bir görünüme sahip. Buna ek olarak, yıkama kolaydır.

, Temel özellikleri o asmak için kolay ya da ipeksi mat parlaklık, yumuşaklık, esneklik, akışkanlık, teşekkürler giyim imalatı viskon elyaf Özellikle popüler.

viskoz kumaştan en büyük dezavantajı, nispeten düşük mukavemetli bir (özellikle ıslak) ‘dir. Buna ek olarak, yıkamadan sonra bu önemli bir çekme verir ve kolay bir şekilde ezilmiş.

bunların imalatı esnasında bu olumsuz özellikleri viskon kumaşlar, besleme stoğuna eklenerek azaltılabilir ve sentetik elyafların diğer tür edilir.

Asetat kumaş

7Bu kumaşlar görünüm ve doku farklı yapay bir grubuz. Çoğu durumda, asetat kumaş, parlak ve pürüzsüz bir yüzey ipek benzer.

Asetat kumaşlar ışık kırışması düşük hijyen nispeten düşük kuvvet bahsedilen arasında bir dizi dezavantaja sahiptir. Ütü Web sadece nemli olmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın