İpek Kumaş Özellikleri

Doğal ipek kumaş nedeniyle inanılmaz özellikleri çok popüler. İpek o sentetik yapmayı öğrendim insanlarla çok memnun olduğunu. Ama bu gerçeği ipekböceği kozaları üretilen doğal iplikler için yüksek talep etkilemedi.3

Tarih

  İpek – doğal bir malzeme, burada birden fazla bin üretimi. Bu ipek kumaş başlangıcı çağımızın önce üretilen varsayılmaktadır. Dut ipek Çin’den geliyor. Efsaneye göre, ilk Çin imparatorları birinin 14 yaşındaki eşi kez ağaçların gölgesinde açık havada çay içme, ve o fincan ipekböceği kozası içine düştü. Sıcak su etkisi koza güçlü ince iplik çıktı altında.

Cetvel eşi iplik aldı ve bu noktada o koza içeriği güzelliği ve dayanıklılığı ile ayırt kumaş, üretebilir fikrinden tarafından ziyaret edildi. Devletin Yakında gelenleri ipekböceklerinin büyümek için bir emir yayınladı. Ve daha sonra makine icat ve ham ipek daha aktif. Yapılmaya başlandı oldu

Halktan kesinlikle kendimi ipek kıyafetler dikmek yasak edildi. Bu parlak doğal malzeme uzun sadece imparatorluk sarayında üyeleri için dikiş elbiseler kullanılmıştır. Özellikle bu konuda altın nakış kırmızı ipek takdir. İpek üretimi altında sırrını ifşa etmek değil, sadece Çin’de gerçekleştirildi .1 Larva ve ipekböceği ve dut tohumları kozalar diğer ülkelere taşımak yasaktı. İnce ipek kumaş ticaretinin gelişmesiyle birlikte dünya çapında bilinir hale gelmiştir. Ancak, birçok yüzyıllar boyunca Çin bu doğal malzeme endüstriyel ölçekte üretilen tek ülke oldu. Avrupa’da, bir yüzyılı aşkın bir süre önce asetat ipek ile geldi – Çin doğal ipek kumaşa sentetik bir alternatif. Kumaş üretimi İtalya, Fransa, İngiltere ve İsviçre’de gelişti.

İpek tarihi sırrına kefen olan her yaştan, bazen entrikalara ve ilişkilidir. Aslına Orijinal koşullar bu güne kadar bilinmemektedir.

Suni ipek tarihi süreci geliştirilen zaman, 19. yüzyılda başladı. Teknoloji yapay yaprak oluşturmak için girişimlerde olmuştur Avrupa’da olsa onlara, İngiliz Bevin, Çapraz ve Biddle icat.

Sentetik malzeme elde etmek için, hamuru soda bir çözeltide ıslatılır. Daha sonra, hala ıslak bileşim içinde diğer kimyasal bileşikleri bir reaksiyon  bu ürünün özelliği, ilave edildi.

Elde edilen ürün, bir elek içinden geçen bir geçirilir ve daha sonra, sodyum, çinko sülfat ve sülfürik asitten oluşan bir çözelti içine yerleştirilmiştir. Böylece filamanları ve lifler, ipek ve endüstriyel bir ölçekte imal sentetik ham çelik oluşturdu. Üretim için Patenti 30 Eylül 1902 kaydedildi.

Üretim

2Tırtıllar, ipekböcekçiliği büyük ipekçilik çiftlikleri yetiştirilmektedir. İlk olarak, yumurta kuluçka yerleştirilir. Böcek kapakları sonra, besleme maddesi yığınına aktarılır. İpekböceği büyüdüğünde, o koza üretimi üzerine çalışmaya başladı kutusunda, yerleştirilir. Yaklaşık 4 gün sürer. Hazır koza bu çözülür kaynar su içine yerleştirilir. Bu 300 1000 metre ipek iplik uzunluğu çıkıyor.

Özel işlem parçacığı parlaklığını kazanır sonra. Bir tüy bırakmayan parlaklık gerekiyorsa, sadece üretimin son aşamasında birini kaldırmak. İplik boyalı ve doğal madde ile onları sıkı ipek dokuma. İpek üretiminin sonunda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın