İpek Kumaş Türü

İpek Kumaş Türü

Esas maddemiz hava ile temas ettiğinde katılaşan ipek telidir. İpek kozasından başlayan ipek kumaş HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimizserüven filatür fabrikalarında sonlanır. Kozalar kaynama noktasına yakın sıcaklıktaki su kazanlarını konur ve ardından çekilen ipek telleri çıkrıklara sarılır. Böylece ham iple elde edilmiş olur. Kaliteli bir kozadan üç yüz ile yedi yüz metre ipek teli çıkacağını büyüklerimizden duymuştuk. İmalattan önce birçok ipek tellerinin birleştirilmesi ile elde edilen ipek ipliği, bükülen ipek tellerinin birleştirilmesi sonucu tekrar bükülen ipek ipliği ve eskilerin tabiri ile ibrişim denen çok hafif bükülmüş ipek ipliği şeklindedir. Osmanlı zamanında on altıncı yüzyılda parlak bir devir yaşadığını tarih bilgilerimizden hatırladığımız ipekli dokumacılığın merkezinde o günlerden bugüne Bursa hala yerini korur.

Katılacağınız toplantılarda ve organizasyonlarda gözlerin ve ilginin sizin üzerinizde olmasını sağlar bu da size güven duygusu aşılar. Bu duyguyu iyi hissedebilmeniz ve öz güven sahibi olabilmeniz için giyiminizin düzgün ve kaliteli olması faydanıza olur. Peki, giydiğiniz elbisenin kıyafetin kumaşının ipek olduğunu hayal edin. Sizi ne kadar da şık gösterirdi değil mi?kumaş türü - HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR  0536 336 43 43 -    Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Bütün organizasyonları ayrı ayrı düşünerek hazırlanan ipek kumaş tan yapılan kıyafetler alıcısı kişiler tarafından büyük ilgi ile karşılanmıştır. Gecelerin konuşulan bayanları arasına girmek istiyorsanız ipek gece kıyafetlerini dikkatlice inceleyin ve kendinize en uygun olan elbiseyi seçin. Örneğin bir gece elbisesi giyeceğiniz ortamlar var ve siz de şıklık ve zarafet yarışına girmek istiyorsanız kıyafetinizin tarz olmasına ve nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz. İpek kumaştan bir elbisenin sizi oldukça havalı göstereceğinden şüpheniz olmasın. Çünkü ipek asırlardır uğrunda mücadele verilmiş olan bir ham madde olmuş ve günümüze kadar gelmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın