Jaluzi Temizliği

Güneşlikler ömrünü uzatmak için, düzgün gereken onlara bakmak. Her şeyden önce, bu toz, kir ve nemden güneş gözlüğü tasarımları düzenli temizlik yapılması gerekir. Sonuçta, 5sadece bir sağlıksız iklimin ortaya çıkmasına neden olamaz odasına devre dışı da, ancak kontrol mekanizması v güneş tasarımı. Bu bağlamda, soru ortaya çıkar: “nasıl kör yıkamak?”. Bu yüzden kör temizlik, toz ve kirden özel koruma ile üretilen en modern jaluzi sadece kuru bez veya elektrikli süpürge işleme azalır. Ancak, güneşlikler temizliği için bazı durumlarda daha karmaşık ve zaman alıcı faaliyetleri gerektirir.

Plastik ve alüminyum panjur

2Plastik ve Temizlik alüminyum panjur toz yumuşak bir bez veya hafif nemli bir sünger ile düzenli yapılır. Islak paçavra için uygun soğuk ya da sıcak su, kaynar ama değil. Metal kepenkleri temizlerken korniş nem ile etkileşim gerekir. Bu tür yapıların temizlenmesi için özel bir meme (fırçalı) ile bir elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Genel olarak, derin temizlik plastik ve alüminyum panjurlar gereklidir. Sonuçta, plastik ürünler ve alüminyum son derece pratik ve mükemmel hijyenik özellikleri vardır.

Ahşap jaluzi temizliği

3İnce ahşap jaluzi, aynı zamanda iyi pratiklik var. Güneşlikler bu tür yıkamak için nasıl düşünün. Ahşap jaluzi yıkama kontrendikedir unutmayın! Toz temizlemek için doğal ahşap bakımı için özel bir araç ile nemlendirilmiş bir kuru sünger veya bez kullanmanız tavsiye edilir. Ahşap jaluzi da iyi bir elektrik süpürgesi ile temizlenir. Su, deformasyona neden olabilir, çünkü ahşap yapı kullanılamaz temizlemek için ahşap kaburgalar . Bu nedenle, yüksek nem koşulları oda ahşap jaluzi asmak yok.

4Kumaş jaluzi

Güneşlikler kumaş yıkamak için nasıl dikkat etmelidir. Tabii ki, panjur yıkama bu tip en zor ve zaman alıcı bir süreçtir. Aynı zamanda kumaş emprenye kalitesi ve yerinde asılı bağlı, yılda en az bir kez temizlenmelidir kumaş güneşlikler . Tozdan düzenli kuru temizleme kumaş kaburgalar olmalı. Bu tür temizlik için tasarımlar yumuşak bir fırça eki ile bir elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Ancak, kaçınılmaz kumaş güneşlikler yıkanmış gerekiyor. Bu işlem için, kendilerini kaburgalar alt zincir ağırlıkları kaldırmak. Tüm lameller bükülür rulo , özel bir toz ile su veya sabunlu su bazı zaman batırılmış. Suda çıta ovmak gerekir Hiçbir durumda, sadece tüm kir yola olmaz kadar yatmak için onlara vermek 1gerekir. Bundan sonra doku lamel sudan çıkarıldı ve hala ıslak yere asılı. Bunlar, kendi ağırlığı altında, düzleştirilmiş ve ağırlıkların ağırlığı yavaş kurur. Bu yıkama güneşlikler, bu durumda olduğu gibi, kaburgalar özel koruyucu emprenye yıkayacak için iyi bir şans var, nadirdir.

Bugün, özel ekipman profesyonel temizlik panjur için memeleri mevcuttur. Üretici bir temizleme teknolojisi sunan ekipman kolayca, hem yatay hem de dikey perde temizlenebilir olan aktarır. Özellikle, ultrasonik tel temizleme yaygın yöntem özel ekipman kullanılarak. Böyle gelişmiş özellikler ile, hatta saçak onları çıkarmadan, yüksek kaliteli temizlik kör üretebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın