Kadife Kumaş Özelliği

Yapağı ile kumaş Kadife tür. Terimin tam kökeni bilinmemektedir. Orada geri Alman Barchent gider spekülasyon, ancak bu hipotez tamamen güvenilir kabul edilemez.

KADFİEKumaş üretiminde en zorlu birini Velvet. Onun “inşaat” iki-katmanlı tabanı ve kumaş oluşur. Ayrıca, beşinci bir yığın üst ve alt bazları oluşturan dört halat kolu kumaşı. Kullanılan pek çok ağırlıklı kazık yoğunluğu ve yüksekliği temelinde sınıflandırılmış kadife çeşitleri, yanı sıra malzemeler vardır. Yani, genellikle kadife peluş denir. Bazen de yünlü iplik bir peluş kadife kabul edilir.

Tarihsel, kadife kumaşlar değerli, ağır ve asmak için yeterli yoğun tören elbise dikiş ve döşemelik pahalı mobilya kullanılabilir olmaktan, ipek münhasıran yapılır. Aynı zamanda, ipek kumaş, mükemmel havalandırma raporlama, sıcak değildi. Bu konfor için değil, aynı zamanda sağlığın korunması için değil, sadece kardinal öneme sahipti parazitleri 212başlamak olmaz. Bu bitler ve pireler birçok ölümcül salgın ana taşıyıcıları olduğunu bir sır değil.

Parlak ve sıkı ipek rapor (ve raporlar) kadife muhteşem dekoratif etkisi. Damgalı veya doku: Üzerinde son derece desen belirli türdeki düzenlemek için uygundur. Örneğin, Ortaçağ’da kraliyet elbiseler, yanı sıra giyim üst düzey Kilise liderleri, kadife yapılmış altın veya gümüş kumaş.

Şu anda, açıkça kadife kaynağını tespit etmek zordur. İpek kumaş kalanı gibi büyük olasılıkla, o İpek Yolu boyunca Çin’den Avrupa’ya geldi. Yakında, erken Orta Çağ dönemine, kadife, kaynaklarda bilinen terim Aksamit veya pavoloka olduğu gibi o, Rusya’ya gelen Bizans, dokuma. Ancak son isim, çünkü çok geniştir Aksamit oldukça doğru bir kadife ile ilişkilendiren ise, genel olarak pahalı kumaşlar belirledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın