Kot Kumaş Nedir? Mersin Kot Kumaş Mersin’de Kot Kumaş Kim Alır?

Mersin kot kumaş satanlar,mersinde kumaş nereden alırım,mersin kumaşçılar,mersin kumaş kime satarım,kimler kumaş alıyor mersin,mersin parça kot kumaş,mersin parça kumaş satan,mersin parça kumaş alan,

Kot Nedir? Mersin Kot Kumaş Mersin’de Kot Kumaş Kim Alır?

Dünyada, herkesin eşit olarak seveceği kıyafetler gibi başka bir malzemenin olması olası değildir. Denimin evrensel dokusu, kesinlikle herkes tarafından giyilebilecek ürünler yaratmanıza izin verir. Ve şimdi bir zamanlar kot pantolonun tamamen iş elbisesi olduğuna inanamıyorum.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA.

Kotun özelliği dikkate alınmadan önce, görünüşünün tarihini inceleyeceğiz. Bu kumaşın tarihinin binyıl yoktur. Bu nispeten genç bir konudur.

Jeans görünümlerini tuvale borçludur. 1850’de Levi Straus bu malzemeden iş elbiseleri dikmek için bir şirket açtı. Biraz sonra, modern kotların prototipi haline gelen kanvas kumaştan dayanıklı pantolonlar yaratmayı düşündü. Tarih bu kıyafet için birden fazla isim verir ve sadece geçen yüzyılın 30’larında kot olarak adlandırmaya başladılar.

Denim, kovboy batılarının gelişiyle yaygın olarak kullanıldı. Cesur kovboyların değişmez kıyafeti, daha önce çalışan bir elbise olarak kabul edilen pantolondu. O zamandan beri, kot pantolon her zaman acımasız bir adamın görünümü ile sembolize edildi.

Parti Kot
Parti Kot

20. yüzyılın başında, ince denim Avrupa’yı fethetti. Popüler maddenin adı İtalya’da ortaya çıktı.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA.

Kompozisyon, özellikleri ve çeşitleri

Denim pamuk liflerine dayanmaktadır. Malzemenin yumuşaklığı ve esnekliği için, likra, viskoz, elastan ve diğer sentetik bileşenler eklenir.

En pahalı ve en yüksek kalite, adı Fransa’nın Nimes kentinden gelen denim kumaştır . Kırık dimi çok sıradışı bir görünüme sahiptir. Balıksırtı deseni ile gerçekleştirilen dokuma iplikleri teknolojisi 50 yıldan fazla bir süre önce geliştirildi. Pamuk kotun bir alt türü olan en ince denim çeşididir. İç çamaşırları, yazlık giysileri, mayoları vb. Dikmek için kullanılır.

Mersin Kot Kumaş Mersin’de Kot Kumaş Kim Alır?

Streç, elastan içerdiği farklıdır. Bu tür kumaş esas olarak kadın giyiminin dikilmesinde kullanılır.

Tasarımcı kot pantolon birçok dekor içerir. Bir jakar deseni ile olabilir, yazıtlar içerebilir, kaotik sindirimin etkisini gösterir. Yüzeyi kadifemsi.

Jean bir çeşit kot, sadece daha ucuz. Madde pahalı ve popüler prototipinin tüm özelliklerini korur: yoğunluk, yumuşaklık, aşınma direnci. Pamuk ipliği içerir.

Daha fazla kot çeşidi var. Bunlar arasında, karakteristik bir yara izi olmayanlar vardır, yüzeyleri pürüzsüzdür.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA.

Benzer kumaşlar dikiş takımlarında, pelerinlerde, perdelerde kullanılır. Son yıllarda, örneğin bir çiçekte desenli bir kot pantolondan gelen şeyler özellikle popülerdi – parlak, sıradışı, tüm dünya podyumlarını fethettiler.

Kot Kumaş Üretim

Sol kot yapım süreci çok zaman alıcıdır. İpliklerin sola ve yukarı doğru bükülmesi olağan olandan farklıdır. Bu dokuma yöntemi sayesinde malzeme adını aldı.

Kot malzemesinin bileşimi pamuk içerir. Boyalı iplikler maddenin temelini oluşturur. Atkı boyanmamış lifler içerir. Bu nedenle, kumaşın iç ve dış yüzeyleri farklı renktedir.

Üretimde düzensiz pamuk kullanılıyorsa, alışılmadık bir şekilde dikey ve yatay şeritler halinde sıra dışı bir desen elde edilen bir kumaş elde edilir. “Çiçek” te madde elde etmek için boyama kullanılır.

Kot üretiminin tarihi mavi renklerle başlar. Klasik denim ürünleri çivit mavisidir. Ve modern üretim sadece mavi renkli maddelerle sınırlı değildir – artık herhangi bir renkte kot satın alabilirsiniz.

Mersin Kot Kumaş Mersin’de Kot Kumaş Kim Alır?

Kot Kumaş Kullanım ve bakım özellikleri

Maddenin mükemmel yoğunluğu ve diğer yararlı özellikleri onu günlük, zarif, dış giyim, ev kıyafetleri, keten, çanta, ayakkabı, ev tekstili dikişinde kullanmanıza izin verir. Kumaşın kullanım kapsamı geniştir ve konumu sabittir. Bu, karakteristikleri çok daha iyi olacak olan kot yerine kumaş eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Mersin kot kumaş satanlar,mersinde kumaş nereden alırım,mersin kumaşçılar,mersin kumaş kime satarım,kimler kumaş alıyor mersin,mersin parça kot kumaş,mersin parça kumaş satan,mersin parça kumaş alan,

Kotun olağandışı özellikleri, ona bakmak için belirli gereksinimleri ortaya koydu. Tarihin gösterdiği gibi, geçen yüzyılda kottan bir şeyler yıkamak için bir kod bile vardı.

Pamuğun bu konunun bir parçası olması nedeniyle, aşağıdaki özelliklere sahiptir :

Bunun olmasını önlemek için bazı kurallara uymalısınız:

Hiçbir koşulda kuru temizleyicilere kot verilmemelidir.

Yıkamadan sonra, ürün elle biraz gerilmeli ve bu formda kurumaya bırakılmalıdır.

Maddeyi ağartmak yasaktır.

Çamaşırların geri kalanında kottan kıyafetleri ayrı ayrı yıkamanız tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın