Krep Kumaş Nereden Alınır

Krep Kumaş Nereden Alınır.  Bu aynı zamanda geçerlidir suni ipek ve asetat bitki kökenli olmasına rağmen, ama sadece doğal elyaf değildir. . Bir şüpheli ipek, tafta ya da saten 3örnekte ise, bir o kadar daha sonra kesinlikle yapay ipek, yanan pamuk ve keten yüzeyinde kesiliyor; (1850 yılından beri) Sadece merserize pamuk yaklaşık sadece yaklaşık sentetik elyaf bitkileri gibi parlayacak, ancak. Pamuk, oldukça yumuşak biraz kabarık ve sıcak keten oldukça sert, ağır ve gevşek-serin ve genellikle çok hafif bir parlaklık vardır – kutu merserize pamuk veya parçalanmış ama aynı zamanda var. Bazen “eski keten” kumaş pazarlarında bulabilirsiniz, keten beklediğiniz gibi bu, ince saf beyaz ve parlak, ama bu genellikle gerçekten karıştırılmış pamuktur.

Krep Kumaş Nereden Alınır.   Bir yırtma Örnek açıklık sağlar: keten lifleri, pamuk lifleri daha uzun olduğu için, keten yırtılmaya karşı biraz daha dayanıklıdır. Dolayısıyla, eğer sıkıca ele ve ardından kumaşı parçalıyorlar çalışır kesim iki tarafında madde 3-5 cm keser, daha sonra pamuk aynı kalınlıkta ve örgü yoğunluğu ile keten ipliği hariç gözyaşı çok 2daha istekli olacaktır. Hem (yıkama ve demir) büyük ısı tutun; Pamuk bir güçlüdür. Her iki kırışıklık kolayca hafif ve daha dayanıklı keten. Özellikle, modern keten sık sık tarif edemem (bir kez bir slogan, “asil keten kırışıklıkları”), kırışmasına için benzersiz bir yol vardır.

Krep Kumaş Nereden Alınır.  Sadece bir deneyim olur çünkü – veya Mikrokskop bakmak: Keten elyaflar uzun ve pürüzsüz pamuk lifleri daha ve gösterilen neredeyse yerine 1“kıvırcık” pamuk çim gibi genişleme vardır. Ve sonra orada rami , doğal bitki lif, Orient (ama sadece orada) bir gelenek ve kırışık davranış modern çizgilerle büyük benzerlik vardır. Bu nispeten kaba ince keten, aksine, kapmak, ancak kolayca düşük dereceli tuval ile karıştırılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın